2-milen 2009

2009-11-01 17:37

Resultat

skapad av OE2002 för Hyltes 2-mila © Stephan Krämer 2002


   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 
 
 
 
H80  (8)                                   
 
    1          Stig-Allan  Jönsson       28     7 Halmstad Garnisons IF      1:10:18 G        
    7          Helmer  Ekberg            29     7 Ätrans IF                  1:50:20          
 
 
 
 
H75  (17)                                  
 
   12          Gunnar  Andersson         32     7 IK Trenne Ullared          1:38:04          
 
               Lasse  Olsson             32     7 IK Trenne Ullared           Felst.          
 
 
H70  (33)                                  
 
    4          Kurt  Larsson             38     7 OK Nackhe                    57:41 G        
    7          Ernie Broström            38     7 Halmstad OK                1:02:15 S        
   24          Kåre  Tengnér             38     7 FK Friskus Varberg         1:22:19 B        
 
 
H65  (35)                                  
 
   23          Roland  Lagesson          41     7 OK Löftan                  1:34:02 S        
   27          Erik  Jakobsson           41     7 OK Nackhe                  1:41:13 S        
   30          Bengt  Gard               44     7 Oskarströms OK             1:51:12          
   31          Ingmar  Eriksson          41     7 Falkenbergs OK             1:54:59          
 
               Sören  Andersson          44     7 IK Dran                   ej start          
 
 
 
H60  (29)                                  
 
    1          Håkan  Winnberg           49     7 IK Trenne Ullared          1:31:53 G        
   14          Christer  Samuelsson      47     7 OK Löftan                  2:10:26 B        
   17          Kjell  Jeppson            47     7 IF Rigor                   2:18:11          
 
               Bertil  Svensson          47     7 IK Trenne Ullared           Felst.          
 
 
H55  (28)                                  
 
   15          Björn-Olof Waldemarsson   53     7 OK Nackhe                  1:38:54 S        
   21          Bengt Ek                  50     7 Halmstad OK                1:50:07 S        
 
               Anders  Settergren        52     7 Oskarströms OK              Felst.          
 
 
 
H50  (29)                                  
 
   24          Bernt  Andersson          55     7 IF Rigor                   2:11:15          
 
               Torbjörn  Halvarsson      57     7 Fjärås AIK                  Felst.          
               Mats  Runesson            58     7 OK Lindena                ej start          
 
 
H45  (35)                                  
 
   18          Robert Bengtsson          63     7 OK Nackhe                  1:45:06 S        
 
               Stefan  Pettersson        63     7 Fjärås AIK                ej start          
 
 
 
H40  (21)                                  
 
    2          Lennart Bengtsson         69     7 Falkenbergs OK             1:31:24 G        
    8          Bengt  Johansson          66     7 FK Friskus Varberg         1:51:59 S        
   12          Håkan  Hanson             67     7 Falkenbergs OK             2:09:46          
   14          Mikael  Martinsson        66     7 Falkenbergs OK             2:15:50          
   15          Helmut Hansen             65     7 Fjärås AIK                 2:16:35          
 
               Peter  Kjellsson          69     7 Falkenbergs OK              Felst.          
 
 
 
H35  (19)                                  
 
    2          Thomas  Josarp            70     7 FK Friskus Varberg         1:58:37 G        
   15          Robert  Sundström         71     7 FK Friskus Varberg         2:57:39          
   16          Mats Gustafsson           74     7 FK Friskus Varberg         2:57:52          
 
 
 
H21  (13)                                  
 
    2          Mattias  Carlsson         75     7 IK Trenne Ullared          2:37:38 S        
    3          Mikael  Lundqvist         73     7 Falkenbergs OK             2:38:30 S        
 
 
H20  (4)                                   
 
    3          Erik Gustafsson           90     7 OK Nackhe                  2:08:32 S        
 
 
H18  (37)                                  
 
    4          Johan  Hagström           92     7 Falkenbergs OK             1:41:50 G        
    7          Mikael  Andersson         91     7 IF Rigor                   1:45:15 S        
   11          Adam  Georgsson           92     7 OK Nackhe                  1:47:53 S        
   16          Mats  Halvarsson          92     7 Fjärås AIK                 1:54:01 S        
   19          Per  Skyggeson            92     7 OK Nackhe                  1:58:19 S        
 
 
 
 
 
D75  (3)                                   
 
    1          Inez  Johansson           34     7 OK Nackhe                  1:26:20 G        
    2          Anna-Lisa  Andersson      28     7 IK Trenne Ullared          1:42:55 S        
 
               Bernice  Antonsson        32     7 FK Friskus Varberg        ej start          
 
 
 
D70  (3)                                   
 
 
    2          Vera  Toftered            36     7 IF Rigor                   1:37:07 G        
    3          Gunni  Ekberg             38     7 Ätrans IF                  1:41:46 S        
 
 
 
D65  (15)                                  
 
   10          Carola  Andersson         44     7 OK Löftan                  1:15:17 S        
   13          Rose-Marie  Johansson     43     7 FK Friskus Varberg         1:28:09 S        
 
 
D60  (13)                                  
 
    1          Britt-Marie  Magnusson    49     7 Laholms IF OK              1:08:11 G        
 
 
 
D55  (12)                                  
 
    2          Ingela  Nelsén            52     7 Falkenbergs OK             1:25:04 G        
 
               Ann-Britt  Winnberg       54     7 IK Trenne Ullared           Felst.          
 
 
D50  (10)                                  
 
    3          Maria  Halvarsson         59     7 Fjärås AIK                 1:39:07 S        
 
               Monica  Wass              55     7 Falkenbergs OK              Felst.          
 
 
 
D45  (13)                                  
 
 
    4          Ingrid  Johansson         64     7 Laholms IF OK              1:52:53 S        
    5          Christina  Söderblom      60     7 Ätrans IF                  1:55:13 S        
 
               Susanne  Johansson        64     7 Fjärås AIK                ej start          
 
 
 
D35  (7)                                   
 
    4          Annica  Jönsson           69     7 FK Friskus Varberg         1:55:42 S        
 
               Jeanette  Larsson         68     7 FK Friskus Varberg          Felst.          
               
 
 
 
D21  (11)                                  
 
    1          Helena  Andersson         78     7 FK Friskus Varberg         1:47:05 G        
    8          Emma  Sigvardsson         79     7 FK Friskus Varberg         2:44:28          
 
 
 
D20  (4)                                   
 
    3          Malin  Settergren         90     7 Oskarströms OK             1:56:21 S        
    4          Johanna Börjesson         90     7 FK Friskus Varberg         2:11:36 S        
 
 
 
D18  (11)                                  
 
    6          Kristin  Schyberg         92     7 Fjärås AIK                 1:55:21 S        
    8          Linn Söderström           92     7 Oskarströms OK             2:05:04 S        
 
               Sofie  Söderblom          91     7 Falkenbergs OK            ej start