2-milen 2008on 1980-01-02 00:10
Resultatskapad av OE2002 för Hyltes 2-mila © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H80  (8)                                   

    1          Stig-Allan  Jönsson       28     7 Halmstad Garnisons IF      1:16:48 G        
    2          Åke  Dahlström            28    13 FK Snapphanarna            1:27:33 S        
    3          Rune  Isaksson            25    13 Helsingborgs SOK           1:32:14 S        
    4          Carl-Gustav  Fast         28    14 Jönköpings OK              1:32:17 S        
    5          Hans  Lindin              25    13 Malmö OK                   1:50:03 B        
    6          Gösta Lindblom            28    14 Ölmstads IS                2:02:37          
    7          Hugo  Krause              25     6 Tolered-Utby Ol-klubb      2:20:50          

               Curth  Svensson           27    13 Skåneslättens OL            Felst.          



H75  (13)                                  

    1          Bertil  Johansson         31    20 Markbygdens OK             1:12:15 G        
    2          Helmer  Ekberg            29     7 Ätrans IF                  1:22:29 S        
    3          Ingemar  Lindström        30    14 Jönköpings OK              1:24:24 S        
    4          Henry Gustavsson          32    14 Sol Tranås                 1:26:49 S        
    5          Arne  Envall              32    14 Eksjö SOK                  1:27:58 S        
    6          Lars Gunnar  Enström      29    20 OK Tranan                  1:40:07 S        

               Lasse  Olsson             32     7 IK Trenne Ullared           Felst.          
               Harald  Håkansson         30    14 OK Gränsen                  Felst.          
               Arvid  Johansson          31     7 OK Nackhe                   Felst.          
               Allan  Håkansson          33    14 SOK Viljan                  Felst.          
               Gunnar Andersson          32     7 IK Trenne Ullared           Felst.          
               Sven-Johan  Persson       31    20 IK Gandvik                ej start          
               Sven  Andersson           30    14 OK Stigen                 ej start          



H70  (32)                                  

    1          Göran  Karlsson           38    14 OK Bävern                  1:08:58 G        
    2          Roland  Karlsson          38    22 Skogslöparna               1:10:32 G        
    3          Håkan Skogum              37    20 Markbygdens OK             1:11:13 G        
    4          Arne  Gustafsson          38    13 Malmö OK                   1:14:55 G        
    5          Rolf  Gävert              37    18 Västvärmlands OK           1:16:02 S        
    6          Göran  Olofsson           37     7 Fjärås AIK                 1:22:24 S        
    7          Kurt  Rydin               38    20 OK Tranan                  1:22:57 S        
    8          Torild  Bornetun          35    14 Skillingaryds FK           1:23:23 S        
    9          Ingemar  Holmberg         37    20 IF Hagen                   1:23:31 S        
   10          Ragnar Gudmundsson        38     7 IF Rigor                   1:25:35 S        
   11          Leif  Claesson            33    13 Tormestorps IF             1:26:06 S        
   12          Stig  Fransson            35    14 OK Stigen                  1:26:53 S        
   13          Johan Jansson             34    14 Växjö OK                   1:27:14 S        
   14          Sten  Johansson           34    20 OK Kullingshof             1:28:14 S        
   15          Göran  Malmberg           35    20 IK Gandvik                 1:31:27 S        
   16          Stig  Johansson           35     7 Halmstads OK               1:35:12 S        
   17          Göran  Hektor             38    23 Linköpings OK              1:36:31 S        
   18          Harry  Söderberg          34     7 FK Friskus Varberg         1:36:45 S        
   19          Alvar  Andersson          38    20 Tibro AIK SOK              1:36:50 S        
   20          Jan-Eric  Nelking         35    13 FK Åsen                    1:38:10 B        
   21          Bror Elofsson             38    13 Frosta OK                  1:41:22 B        
   22          Per Larsson               36    14 Jönköpings OK              1:43:26 B        
   23          Owe  Svensson             38     1 OK Orion                   1:45:21          
   24          Bengt  Hallén             36    20 Trollhättans SOK           1:49:22          
   25          Sven-Erik  Lund           34    14 Anderstorps OK             1:52:09          
   26          Ingemar  Turesson         37    13 Malmö OK                   1:54:15          
   27          Evald  Johansson          34    14 Lessebo OK                 2:02:09          
   28          Åke  Ekberg               34    20 Markbygdens OK             2:32:58          

               Kåre  Tengnér             38     7 FK Friskus Varberg          Felst.          
               Totte  Holm               35    20 Markbygdens OK              Felst.          
               Lennart  Nyman            38    20 Hestra IF                 ej start          
               Roland  Dahl              38     6 IFK Göteborg              ej start          



H65  (37)                                  

    1          Anders Taraldrud                   Indre Ostfold OK           1:22:00 G        
    2          Lars  Finbom              42     6 OK Landehof                1:22:58 G        
    3          Lars-Åke  Claesson        43    14 Skillingaryds FK           1:24:12 G        
    4          Ingemar  Svensson         39    13 Lunds OK                   1:24:14 G        
    5          Inge  Persson             43    13 FK Boken                   1:24:38 G        
    6          Göte  Johansson D-P       43    20 OK Tranan                  1:31:10 S        
    7          Henrik  Bergman           42    20 OK Tranan                  1:31:38 S        
    8          Kjell  Månsson            42     1 Ronneby OK                 1:31:45 S        
    9          Göran  Andersson          42     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:32:12 S        
   10          Leif  Nilsson             43     6 IMP009 Göteborgs SK        1:34:22 S        
   11          Waste  Byström            43    14 OK Virdarna                1:34:32 S        
   12          Stig  Karlsson            41    14 Lessebo OK                 1:34:38 S        
   13          Rune  Arvidsson           40    20 Markbygdens OK             1:35:27 S        
   14          Christer  Westberg        43     6 IFK Göteborg               1:38:16 S        
   15          Leif  Lindström           43    14 Nybro OK                   1:40:42 S        
   16          Göran  Pettersson         42    20 OK Tranan                  1:40:52 S        
   17          Hans  Johansson           42     6 IK Stern                   1:42:26 S        
   18          Erik  Jakobsson           41     7 OK Nackhe                  1:42:46 S        
   19          Roland  Lagesson          41     7 OK Löftan                  1:43:06 S        
   20          Reine  Frisk              43    14 Vaggeryds SOK              1:43:12 S        
   21          Lars  Lindén              42    13 OK Gynge                   1:44:18 S        
   22          Sven-Olof  Fransson       39    14 OK Stigen                  1:45:03 S        
   23          Alf  Olsson               41    14 Forserums SOK              1:46:02 S        
   24          Kurt  Bergstrand          39    14 Lessebo OK                 1:47:52 S        
   25          Kjell  Karlsson           42    20 Svenljunga OK              1:49:42 S        
   26          Hubert  Hugosson          40    13 OK Gynge                   1:50:38 S        
   27          Raimo  Salminen           41    14 Växjö OK                   1:54:04 S        
   28          Inge  Nilsson             39    13 Tockarps IK                1:54:42 S        
   29          Erland  Claesson          39    14 Skillingaryds FK           1:59:17 B        
   30          Allan  Sunnergren         40    13 Hjärnarps GH OL            2:09:07          
   31          Paul  Schannong           39    13 Malmö OK                   2:09:11          
   32          Lars Moberg               41     7 OK Lindena                 2:10:19          

               Henrik  Hvoslef           42     6 IK Stern                    Felst.          
               Bo  Lundqvist             42    20 Svenljunga OK               Felst.          
               Hagbert  Persson          41    14 Växjö OK                    Felst.          
               Roland  Offrell           42    13 Frosta OK                 ej start          
               Bengt  Karlsson           39    23 IFK Norrköpings OK        ej start          



H60  (34)                                  

    1          Leif  Sandgren            47    13 Frosta OK                  1:21:07 G        
    2          Ingvar  Bergman           47    20 OK Tranan                  1:21:36 G        
    3          Bill  Schölin             48    13 Tockarps IK                1:21:55 G        
    4          Ove  Thorsson             48     7 IK Trenne Ullared          1:23:18 G        
    5          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                   1:25:34 G        
    6          Sören  Andersson          44     7 IK Dran                    1:32:05 S        
    7          Stig  Johansson           48    14 Bredaryds SOK              1:34:49 S        
    8          Göran  Bengtsson          44    13 Tockarps IK                1:35:48 S        
    9          Leif  Rylander            48    20 Markbygdens OK             1:37:08 S        
   10          Dag  Lorén                44    20 OK Frisene                 1:37:38 S        
   11          Per-Olof  Fernberg        45    13 IS Skanne                  1:37:44 S        
   12          Jan Vulcan                48     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:38:58 S        
   13          Harald  Henriksson        45    14 Lekeryd-Svarttorps SK      1:40:32 S        
   14          Stellan  Ahnström         45    14 Forserums SOK              1:41:46 S        
   15          Håkan  Nilsson            47    13 Malmö OK                   1:42:05 S        
   16          Torbjörn Wikström         47    20 OK Orinto                  1:42:55 S        
   17          Jörgen  Fransson          47    14 Emmaboda Verda OK          1:52:34 S        
   18          Christer  Samuelsson      47     7 OK Löftan                  1:52:57 S        
   19          Mats Håkansson            48    13 Malmö OK                   1:55:35 B        
   20          Bengt  Mattsson           46    20 OK Orinto                  1:55:39 B        
   21          Lars  Persson             48    13 OK Kompassen               1:56:23 B        
   22          Kjell  Jeppson            47     7 IF Rigor                   1:59:00 B        
   23          Gunnar  Andersson         44    14 IK Vista                   2:07:47          
   24          Nils-Erik  Bondesson      48    13 Frosta OK                  2:14:36          
   25          Bengt  Ståhl              47    13 Hjärnarps GH OL            2:17:03          

               Sune  Andersson           47     7 Halmstads OK                Felst.          
               Bertil  Svensson          47     7 IK Trenne Ullared           Felst.          
               Göran  Larsson            48    13 OK Kompassen                Felst.          
               Lars  Tuvesson            44    20 Ulricehamns OK              Felst.          
               Gert  Olsson              48    13 Skåneslättens OL            Felst.          
               Svein Syversen                     Indre Østfold OK            Felst.          
               Lars-Erik Ericsson        47    14 Ölmstads IS                 Felst.          
               Lars-Gunnar  Flink        46    14 OK Njudung                ej start          
               Tommy  Pedersen           46    20 OK Orinto                 ej start          



H55  (37)                                  

    1          Christer  Folkesson       53    14 Eksjö SOK                  1:22:04 G        
    2          Leif E Larsen                      Tisvilde Hegn OK           1:22:05 G        
    3          Göran  Svenson            52    14 SOK Viljan                 1:22:11 G        
    4          Ulf  Svensson             53    14 OK Njudung                 1:22:22 G        
    5          Håkan  Winnberg           49     7 IK Trenne Ullared          1:22:27 G        
    6          Bo-Gunnar  Josefsson      53    14 Nässjö OK                  1:22:46 G        
    7          Ken  Ragnarsson           53    13 OK Kompassen               1:23:01 G        
    8          Bo  Herdersson            51    20 Markbygdens OK             1:24:23 G        
    9          Björn  Pettersson         53    20 Ulricehamns OK             1:28:12 G        
   10          Anders  Bengtsson         50     7 Falkenbergs OK             1:31:38 G        
   11          Per-Arne  Evaldsson       53    13 OK Gynge                   1:31:55 G        
   12          Bill  Andersson           53     6 I 15 IF                    1:34:44 S        
   13          Kjell  Martinsson         49    20 OK Tranan                  1:34:46 S        
   14          Anders  Wallner           53    13 Lunds OK                   1:35:04 S        
   15          Björn  Palm               51    14 Lessebo OK                 1:35:07 S        
   16          Kent Jogeland             49    20 IK Ymer                    1:35:28 S        
   17          Stefan Millegård          51     6 Sävedalens AIK             1:35:40 S        
   18          Arne Bogren               53    14 OK Vivill                  1:36:23 S        
   19          Kalle  Lindqvist          52    14 Växjö OK                   1:36:54 S        
   20          Rainer  Scholz            52    14 IK Vista                   1:38:11 S        
   21          Kenneth  Fager            52     1 OK Dacke                   1:38:37 S        
   22          Björn  Engström           50     6 Lerums SOK                 1:47:48 S        
   23          Lennart  Widerström       53    20 IK Ymer                    1:48:12 S        
   24          Agne Karlsson             53     7 Simlångsdalens IF          1:51:57 S        
   25          Christer  Ljungdahl       51    13 Hjärnarps GH OL            1:52:17 S        
   26          Lennart  Nylander         49     7 Falkenbergs OK             2:08:49          

               Karl-Uno  Andersson       49     7 Falkenbergs OK              Felst.          
               Lars  Johansson           51    13 Malmö OK                    Felst.          
               Ulf  Jogbratt             50    20 OK Tranan                   Felst.          
               Hans  Ekberg              53    20 Trollhättans SOK            Felst.          
               Sven-Olof  Larsson        49    14 Växjö Allmänna IS           Felst.          
               Stig  Gustavsson          51    14 Bredaryds SOK             ej start          
               Sören  Karlsson           53    20 Mullsjö SOK               ej start          
               Per-Ola  Johnsson         52    20 OK Kullingshof            ej start          
               Björn-Olof  Waldemarsso   53     7 OK Nackhe                 ej start          
               Kjell  Rosén              51    14 OK Vivill                 ej start          
               Göran  Liljequist         52    14 OK Älme                   ej start          



H50  (26)                                  

    1          Ulf  Palmér               56    20 Ulricehamns OK             1:28:10 G        
    2          Lennart  Karlsson         57    20 Markbygdens OK             1:28:27 G        
    3          Tomas  Georgsson          55     7 OK Nackhe                  1:29:27 G        
    4          Torbjörn  Halvarsson      57     7 Fjärås AIK                 1:35:47 G        
    5          Per  Edvardsson           57    13 OK Torfinn                 1:36:57 G        
    6          Per-Olof  Larsson         55    20 Hestra IF                  1:40:31 S        
    7          Arne  Klintberg           58    14 Eksjö SOK                  1:45:58 S        
    8          Lars  Runesson            58    14 OK Vivill                  1:46:41 S        
    9          Thomas  Nilsson           55    13 FK Göingarna               1:47:05 S        
   10          Stefan Sjöblom                   6 Frölunda OL                1:48:45 S        
   11          Stellan  Martinsson       55    13 OK Tyringe                 1:50:05 S        
   12          Arne  Andersson           54    13 OK Torfinn                 1:51:34 S        
   13          Sten  Segerslätt          57    13 Skåneslättens OL           1:52:55 S        
   14          Per-Anders  Enenge        55    20 Bredareds IF               1:55:55 S        
   15          Yngve  Ernstsson          54    13 FK Göingarna               1:59:27 S        
   16          Bengt  Klasson            58    20 Ulricehamns OK             2:03:01 S        
   17          Bengt Arvidsson                 14 OK Vivill                  2:05:06 B        
   18          Staffan  Edström          56    14 OK Gisle                   2:10:24 B        
   19          Mats  Runesson            58     7 OK Lindena                 2:12:36 B        
   20          Bernt  Andersson          55     7 IF Rigor                   2:14:31          
   21          Rolf  Nilsson             55    13 Frosta OK                  2:36:39          

               Anders  Freij             55    13 Lunds OK                    Felst.          
               Bengt  Larsson            56    13 FK Göingarna              ej start          
               Tomas  Karlsson           56    20 OK Skogshjortarna         ej start          
               Mats  Lindqvist           58     6 Sävedalens AIK            ej start          
               Johan  Carlsson           55    20 Trollhättans SOK          ej start          



H45  (30)                                  

    1          Bertil  Åkesson           63    20 Markbygdens OK             1:32:50 G        
    2          John E  Eriksson          62    14 Växjö OK                   1:41:41 G        
    3          Arto  Blomdahl            60    14 IK Hakarpspojkarna         1:41:56 G        
    4          Mikael  Hansson           62    14 Bredaryds SOK              1:42:25 G        
    5          Kjell-Ove  Arvidsson      60     7 Falkenbergs OK             1:43:00 G        
    6          Peter  Hedberg            62    13 Lunds OK                   1:45:09 S        
    7          Lars-Olof  Lundquist      63    14 Nybro OK                   1:47:30 S        
    8          Pär  Claesson             62     6 Sävedalens AIK             1:47:59 S        
    9          Mats Lagerblad            60    14 Växjö OK                   1:53:26 S        
   10          Bengt-Åke  Berndtsson     62    13 Skåneslättens OL           1:58:53 S        
   11          Peter  Larsson            62    13 FK Boken                   2:00:37 S        
   12          Jonas  Bornetun           63    14 Skillingaryds FK           2:01:37 S        
   13          Robert  Bengtsson         63     7 OK Nackhe                  2:01:54 S        
   14          Stefan  Pettersson        63     7 Fjärås AIK                 2:05:04 S        
   15          Egon  Gustavsson          61    14 OK Bävern                  2:07:02 S        
   16          Hans  Hedin               63    13 Hjärnarps GH OL            2:07:22 S        
   17          Staffan  Käll             60    14 OK Älme                    2:09:22 S        
   18          Johan  Byström            62     6 KFUK-KFUM IA Göteborg      2:12:01 B        
   19          Gunnar  Gustavsson        60    14 OK Reftele                 2:12:34 B        
   20          Peter  Eklöv              60    17 OK Linné                   2:16:09 B        
   21          Krister  Karlsson         61    20 Istrums SK                 2:18:06 B        
   22          Börje  Öberg              63    20 OK Skogshjortarna          2:24:38          
   23          Ingemar  Månsson          59     1 Ronneby OK                 2:38:12          
   24          Anders  Westerlund        59    13 FK Boken                   3:15:19          

               Tommy  Ljungdahl          60    14 IK Hakarpspojkarna          Felst.          
               Kurt  Andersson           62    20 OK Kullingshof              Felst.          
               Lars-Gunnar  Nilsson      59    14 Eksjö SOK                 ej start          
               Lasse  Karlsson           63    20 Gudhems IF                ej start          
               Bo  Granstedt             63    14 IK Hakarpspojkarna        ej start          
               Magnus  Joelsson          61    20 SOK 68                    ej start          



H40  (18)                                  

    1          Ingvar  Åkesson           67    14 IK Hakarpspojkarna         1:25:09 G        
    2          Thomas  Asp               66     6 IFK Göteborg               1:26:48 G        
    3          Magnus  Larsson           67    13 FK Göingarna               1:38:14 S        
    4          Peter  Aronsson           68    14 Bredaryds SOK              1:48:46 S        
    5          Per-Olof  Andersson       65    13 OK Tyringe                 1:54:07 S        
    6          Magnus  Forsberg          66    14 Värend GN OL               1:54:21 S        
    7          Klas  Friborg             68    14 Jönköpings OK              1:55:13 S        
    8          Bengt  Johansson          66     7 FK Friskus Varberg         1:55:56 S        
    9          Magnus  Larsen            68    13 FK Boken                   1:56:14 S        
   10          Lars  Svensson            67    14 Målilla OK                 2:08:19 B        
   11          Bengt-Arne  Franksson     68    16 Eskilstunafors OL          2:10:09          
   12          Peter  Badenfelt          66     7 Falkenbergs OK             2:13:23          
   13          Mikael  Martinsson        66     7 Falkenbergs OK             2:17:53          

               Per-Åke  Nilsson          65    13 FK Göingarna                Felst.          
               Jim  Axmalm               67     6 Sävedalens AIK              Felst.          
               Stefan  Pålsson           64    13 Tockarps IK                 Felst.          
               Tomas  Karlsson           67    14 Kexholms SK               ej start          
               Niclas  Ek                64    20 Markbygdens OK            ej start          



H35Lång  (13)                              

    1          Thomas  Josarp            70     7 FK Friskus Varberg         2:14:47 G        
    2          Fredrik  Svensson         71    14 Jönköpings OK              2:18:08 G        
    3          Erik  Helander            68    23 OK Roxen                   2:20:21 G        
    4          Erik  Bengtsson           72    13 FK Åsen                    2:22:01 G        
    5          Jan-Ove  Wiking           69    20 Istrums SK                 2:27:32 G        
    6          Sven Åke Bengtsson        72     7 Falkenbergs OK             2:52:57 S        
    7          Bo-Arne  Olsson           71    13 Eslövs FK                  2:53:14 S        
    8          Magnus Homann                    6 Frölunda OL                2:53:34 S        
    9          Rickard  Danielsson       69    14 Vimmerby OK                2:55:43 S        
   10          John-Patrik Treptow       71     7 OK Löftan                  3:15:17 B        
   11          Björn  Karlsson           69    14 Kexholms SK                3:19:31 B        
   12          Robert  Sundström         71     7 FK Friskus Varberg         3:38:05          

               Thomas  Nilsson           71    13 Eslövs FK                   Felst.          



H21Lång  (15)                              

    1          Marcus  Millegård         85     6 Sävedalens AIK             2:02:46 G        
    2          Erik Öhlund               80    20 Ulricehamns OK             2:05:56 G        
    3          Emil  Lauri               83    15 IFK Lidingös Skid o OK     2:12:54 G        
    4          Alexander Kratofv                1 OK Orion                   2:14:29 G        
    5          Joakim  Hederskog         83    14 IK Hakarpspojkarna         2:18:50 S        
    6          Anders  Påhlman           76    20 Istrums SK                 2:37:50 S        
    7          Mats Erik  Malmberg       78    14 Vimmerby OK                2:40:42 S        
    8          Magnus Johansson                   Jämsän Rätki Veikot        2:42:43 S        
    9          Thord  Hultberg           75    14 SOK Viljan                 2:48:28 S        
   10          Rasmus  Grönlund          78    13 Lunds OK                   2:49:10 S        
   11          Andreas  Eriksson         79    13 Lunds OK                   2:51:58 S        
   12          Måns  Faxén               76    17 OK Linné                   3:01:08 B        
   13          Mikael  Lundqvist         73     7 Falkenbergs OK             3:12:07          

               Mats  Gustafsson          74     7 FK Friskus Varberg          Felst.          
               Mattias  Carlsson         75     7 IK Trenne Ullared         ej start          



H20Lång  (2)                               

               Rasmus  Leo               88    14 Bredaryds SOK             ej start          
               Alexander  Westberg       89    20 OK Tranan                 ej start          



H18Lång  (25)                              

    1          Richard  Sjöholm          90    13 Pan-Kristianstad           1:29:13 G        
    2          Erik  Johansson           90    20 OK Tranan                  1:30:59 G        
    3          Simon  Andersson          90    20 OK Kullingshof             1:31:16 G        
    4          Niklas  Olofsson          90    13 Helsingborgs SOK           1:31:59 G        
    5          Jakob  Andersson          91    14 Bredaryds SOK              1:32:16 G        
    6          Martin  Lindeberg         90    13 Skåneslättens OL           1:34:46 G        
    7          Mikael  Andersson         91     7 IF Rigor                   1:43:03 S        
    8          Erik  Gustafsson          90     7 OK Nackhe                  1:45:01 S        
    9          Erik  Nero                90    20 Mullsjö SOK                1:45:12 S        
   10          Viktor Antonsson                14 Eksjö SOK                  1:45:22 S        
   11          Pontus Johansson                14 Kexholms SK                1:47:32 S        
   12          Erik  Classon             93    20 OK Orinto                  1:47:46 S        
   13          Per  Skyggeson            92     7 OK Nackhe                  1:51:25 S        
   14          Robert  Wetterlöf         91    13 OK Tyringe                 1:54:26 S        
   15          Oscar  Björck             93    14 OK Älme                    1:55:03 S        
   16          Martin  Bengtsson         92    13 IS Kullen                  2:04:17 S        
   16          David  Arborelius         93    13 IS Kullen                  2:04:17 S        
   18          Adam  Georgsson           92     7 OK Nackhe                  2:06:52 B        
   19          Rasmus  Pettersson        91    14 Burseryds IF               2:13:23 B        
   20          Daniel  Svensson          91    14 Burseryds IF               2:13:24 B        
   21          Lucas  Wändel             93    13 Lunds OK                   2:19:06          
   22          Johan  Philipsson         90    14 Markaryds FK               2:46:41          

               Jesper  Ståhl             91    13 IS Kullen                   Felst.          
               Karl  Dannbring           93    13 Skåneslättens OL            Felst.          
               Simon  Eklöv              90    17 OK Linné                  ej start          



H16  (27)                                  

    1          Felix  Palmgren           92    14 Bodafors OK                1:13:37          
    2          Andreas  Nilsson          92    14 Markaryds FK               1:13:38          
    3          Mats  Halvarsson          92     7 Fjärås AIK                 1:16:33          
    4          Philip  Pålsson           93    13 Skåneslättens OL           1:17:32          
    5          Martin Johansson-Ahlber   93    20 Hestra IF                  1:18:48          
    6          Björn  Edvinsson          93     1 Ronneby OK                 1:19:02          
    7          Anton Karlsson            93    20 OK Kullingshof             1:19:06          
    8          Fredrik  Nilsson          92    13 Örkelljunga FK             1:19:14          
    9          Linus  Wahl               93    14 IK Vista                   1:19:20          
   10          Martin  Larsson           93    20 Hestra IF                  1:19:39          
   11          Arvid  Lindqvist-Käll     92    14 OK Älme                    1:21:46          
   12          Johan  Hagström           92     7 Falkenbergs OK             1:21:52          
   13          Isak  Eklöv               92    17 OK Linné                   1:22:02          
   14          Rasmus  Blockgren         93     7 Falkenbergs OK             1:22:42          
   15          Axel Karlsson             92     7 Simlångsdalens IF          1:25:59          
   16          Hampus  Andersson         93    13 OK Tyringe                 1:30:18          
   17          Pontus  Johansson         93    20 OK Kullingshof             1:32:48          
   18          Albin  Östling            93    20 OK Skogshjortarna          1:32:51          
   19          Anton  Philipsson         93    14 Markaryds FK               1:33:12          
   20          Joel  Johnsson            93     7 OK Nackhe                  1:34:09          
   21          Tobias  Edström           92    14 OK Gisle                   1:34:44          
   22          Fredrik  Berndtsson       93    13 Skåneslättens OL           2:04:32          
   23          Carl-Johan  Bergman       92    14 OK Älme                    2:15:53          

               Jörgen  Magnusson         92    14 OK Reftele                  Felst.          
               Jesper  Sjögren           93    20 OK Kullingshof            ej start          
               Karl-Johan  Westberg      92    20 OK Tranan                 ej start          
               Olof  Nord                92     7 Oskarströms OK            ej start          



H14  (17)                                  

    1          Jakob  Wahl               95    14 IK Vista                     46:13          
    2          Oskar  Lundqvist          95    14 Nybro OK                     46:22          
    3          Marcus Svensson                 13 FK Boken                     47:09          
    4          Henrik  Andersson         94    14 Bredaryds SOK                48:35          
    5          Anton  Persson            94    14 Markaryds FK                 48:54          
    6          Johan  Sandlund           94    14 OK Njudung                   51:45          
    7          Axel  Schulz              95    13 Helsingborgs SOK             52:04          
    8          Daniel  Gustavsson        94     7 FK Friskus Varberg           53:54          
    9          Johan  Badenfelt          94     7 Falkenbergs OK               54:29          
   10          Andreas  Petersson        96    14 Burseryds IF                 54:30          
   11          Per  Samuelsson           95     7 IK Trenne Ullared            59:55          
   12          Per  Edvinsson            95     1 Ronneby OK                 1:00:46          
   13          Niklas  Frisk             95    20 Markbygdens OK             1:01:29          
   14          Erik  Bengtsson           94    13 IS Kullen                  1:01:45          
   15          Pontus  Blockgren         95     7 Falkenbergs OK             1:11:03          
   16          Anton  Hagström           95     7 Falkenbergs OK             1:56:48          

               Anton  Nilsson            95    20 OK Tranan                   Felst.          



H12  (7)                                   

    1          Markus  Larsson           96    20 Hestra IF                    36:02          
    2          Oscar  Philipsson         97    14 Markaryds FK                 40:47          
    3          Axel  Ek                  96    20 Markbygdens OK               45:37          
    4          Tobias  Gustavsson        96    14 OK Reftele                   48:49          
    5          Johan  Gustafsson         96     7 OK Nackhe                    48:52          
    6          August  Bengtsson         97     7 OK Nackhe                    58:00          

               Adam  Segerslätt          98    13 Skåneslättens OL          ej start          



D70  (3)                                   

    1          Inga-Lisa  Johansson      33     7 Fjärås AIK                 1:33:45 G        
    2          Gunni  Ekberg             38     7 Ätrans IF                  1:36:14 G        

               Inez  Johansson           34     7 OK Nackhe                   Felst.          



D65  (8)                                   

    1          Helen  Andertoft          42    14 Markaryds FK               1:11:38 G        
    2          Britt  Rangert            43    14 Växjö Allmänna IS          1:14:55 G        
    3          Rose-Marie  Johansson     43     7 FK Friskus Varberg         1:26:45 S        
    4          Lotta  Granholm           42    23 Linköpings OK              1:36:19 S        
    5          Ingalill  Wikingsson      41     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:39:54 S        
    6          Elisabeth  Ramhult        43     7 FK Friskus Varberg         1:41:53 B        
    7          Birgitta  Parkner         43     6 OK Landehof                1:48:38          

               Mariann  Kjellberg        41    20 Bredareds IF              ej start          



D60  (17)                                  

    1          Lena  Barkestam           48    14 IK Hakarpspojkarna         1:06:33 G        
    2          Gun-Britt  Fransson       48    14 Emmaboda Verda OK          1:07:29 G        
    3          Maj-Britt  Byström        48    13 Rävetofta OK               1:09:38 G        
    4          Britt  Forsell Pirozzi    45    13 Lunds OK                   1:11:28 G        
    5          Torill  Svendsen          44    13 Lunds OK                   1:14:57 S        
    6          Monica  Påhlstorp         47    14 Emmaboda Verda OK          1:19:09 S        
    7          Lisbeth  Carlsson         47    14 Vaggeryds SOK              1:19:19 S        
    8          Kaarina  Voudinmäki       44    20 Mullsjö SOK                1:22:23 S        
    9          Carola  Andersson         44     7 OK Löftan                  1:22:42 S        
   10          Birgitta  Johansson       45    20 OK Tranan                  1:34:54 B        
   11          Siw  Nilsson              45    13 OK Kompassen               1:36:22 B        
   12          Solbritt  Gustafsson      45    14 OK Virdarna                1:39:31 B        

               Ann-Britt  Johansson      46     6 IK Stern                    Felst.          
               Margareta  Larsson        45    14 OK Njudung                  Felst.          
               Gullevi  Svensson         45    22 Skogslöparna                Felst.          
               Ann-Mari  Persson         46    14 Växjö OK                    Felst.          
               Maja-Lisa  Hansson        46     7 OK Lindena                ej start          



D55  (12)                                  

    1          Eva  Tykesson             53    13 Rävetofta OK               1:14:12 G        
    2          Ingela  Nelsén            52     7 Falkenbergs OK             1:14:57 G        
    3          Inger Lindholm            51     7 Fjärås AIK                 1:15:55 G        
    4          Britt-Marie  Magnusson    49     7 Laholms IF OK              1:21:21 G        
    5          Ingrid Öhlund             50    20 Ulricehamns OK             1:24:48 S        
    6          Irene  Andersson          49     7 Ätrans IF                  1:29:23 S        
    7          Åsa  Ståhl                50    13 Hjärnarps GH OL            1:37:43 S        
    8          Margaretha Eriksson       49    14 Ölmstads IS                1:39:07 S        
    9          Christin Johansson               1 OK Dacke                   1:44:29 S        
   10          Karin  Larsson            50    13 OK Kompassen               1:49:00 B        

               Ann-Marie  Holmström      49    20 IK Gandvik                ej start          
               Inger  Gustavsson         53    14 OK Gisle                  ej start          



D50  (16)                                  

    1          Ingela  Ekelöv            58    13 Skåneslättens OL           1:23:01 G        
    2          Lotta  Linsefors          56    13 Lunds OK                   1:23:22 G        
    3          Monica Knutsson            1     6 Sävedalens AIK             1:29:29 G        
    4          Christina  Olsson         58    13 Skåneslättens OL           1:35:35 S        
    5          Lisbeth  Dahl             56    13 Helsingborgs SOK           1:43:48 S        
    6          Monica  Martinsson        54    20 OK Tranan                  1:45:52 S        
    7          Monica  Wass              55     7 Falkenbergs OK             1:46:31 S        
    8          My  Engström              56     6 Lerums SOK                 1:46:37 S        
    9          Marianne  Klasson         57    20 Ulricehamns OK             1:46:53 S        
   10          Katarina  Östling         57    20 OK Skogshjortarna          1:49:16 S        
   11          Mona  Palm                57    14 Lessebo OK                 1:49:30 S        
   12          Ann-Britt  Winnberg       54     7 IK Trenne Ullared          2:16:35          
   13          Siv  Larsson              54    14 Växjö Allmänna IS          2:41:36          

               Anne-Marie  Röllike       58     7 OK Lindena                  Felst.          
               Ingrid  Svantesdotter-L   56    13 FK Göingarna              ej start          
               Jane  Johansson           57    20 Gudhems IF                ej start          



D45  (12)                                  

    1          Britt-Marie  Johanson     58    20 OK Skogsstjärnan           1:33:43 G        
    2          Ingela  Andersson         63    13 Lunds OK                   1:35:25 G        
    3          Maritha  Henriksson       63    14 Eksjö SOK                  1:40:16 G        
    4          Christina  Sterner        63    14 OK Njudung                 1:44:54 S        
    5          Maria  Halvarsson         59     7 Fjärås AIK                 1:45:13 S        
    6          Christina  Söderblom      60     7 Ätrans IF                  1:46:26 S        
    7          Christina  Segerslätt     59    13 Skåneslättens OL           2:03:50 S        
    8          Wiveka  Ernstsson         61    13 FK Göingarna               2:15:38 B        
    9          Katarina  Westin          63    14 Bredaryds SOK              2:22:45          
   10          Karin  Helmius            61    14 OK Reftele                 3:27:30          

               Ann  Nilsson              60    14 Markaryds FK                Felst.          
               Linnea  Carling Elofsso   60     7 Fjärås AIK                ej start          



D40  (7)                                   

    1          Åsa  Wadensjö-Leo         65    14 Bredaryds SOK              1:27:25 G        
    2          Karin  Öhlin              65    14 SOK Aneby                  1:37:53 S        
    3          Ingrid  Johansson         64     7 Laholms IF OK              1:38:15 S        
    4          Annelie  Alenius          66    23 Boxholm-Mjölby OL          1:40:29 S        
    5          Jeanette  Larsson         68     7 FK Friskus Varberg         1:44:11 S        
    6          Sari  Håkansson           64    14 OK Gränsen                 1:48:33 S        
    7          Karin  Johansson          67    13 FK Göingarna               2:02:06 S        



D21Lång  (14)                              

    1          Annika Gustavsson               17 IF Thor                    1:40:52 G        
    2          Sofia  Holmgård           70    18 Kils OK                    1:46:48 G        
    3          Ingela  Alvmyren          72     7 Halmstads OK               1:48:06 G        
    4          Lotta  Lewis-Jonsson      82    13 Helsingborgs SOK           1:52:59 S        
    5          Helena Andersson          78     7 FK Friskus Varberg         1:53:16 S        
    6          Lisa Palm                 85    14 Lessebo OK                 1:54:42 S        
    7          Jennie  Andersson         86     6 Sävedalens AIK             1:54:48 S        
    8          Nadya Volynska                   1 OK Orion                   1:55:04 S        
    9          Anna  Hellner             78    20 Istrums SK                 2:00:08 S        
   10          Marie  Fransson           77    13 Lunds OK                   2:16:56 S        
   11          Carolina  Nilsson         80    13 OK Kompassen               2:28:05 B        
   12          Maria  Thelin             74    14 Jönköpings OK              2:32:49          

               Martina  Karlsson         88    14 IK Hakarpspojkarna        ej start          
               Sara  Snogerup Linse      62    13 Lunds OK                  ej start          



D20Lång  (2)                               

    1          Matilda  Johansson        89    13 Lunds OK                   2:13:46 G        
    2          Ida  Engström             89     6 Lerums SOK                 2:34:30 S        



D18Lång  (23)                              

    1          Amanda  Leo               92    14 Bredaryds SOK              1:19:14 G        
    2          Therese  Klintberg        90    14 Eksjö SOK                  1:19:31 G        
    3          Emelie  Olsson            90    13 Örkelljunga FK             1:24:38 G        
    4          Beatrice  Gustavsson      91    14 OK Bävern                  1:24:39 G        
    5          Sofie  Hansen             91    13 Skåneslättens OL           1:24:56 G        
    6          Sara  Skyggeson           91     7 OK Nackhe                  1:25:37 G        
    7          Sanna  Linsefors          91    13 Lunds OK                   1:26:02 G        
    8          Viktoria  Ernstsson       91    13 FK Göingarna               1:30:29 S        
    9          Anna  Gustafsson          91    14 Jönköpings OK              1:30:53 S        
   10          Malin  Settergren         90     7 Oskarströms OK             1:32:44 S        
   11          Elna  Forsberg            91    14 Värend GN OL               1:32:48 S        
   12          Moa  Johanson             91    20 OK Skogsstjärnan           1:33:13 S        
   13          Jannie  Hagård            90    13 Rävetofta OK               1:34:35 S        
   14          Lina  Nilsson             92    20 OK Tranan                  1:35:49 S        
   15          Pernilla  Petersson       91    14 Burseryds IF               1:45:58 S        
   16          Matilda  Jonsson          90    14 FK Finn                    1:46:50 S        
   17          Karin  Håkansson          91    14 OK Gränsen                 1:47:20 S        
   18          Anna  Sjöström            91    13 Lunds OK                   1:48:14 S        
   19          Isabell  Josefsson        92    14 OK Reftele                 1:52:22 B        
   20          Frida  Danielsson         93    14 Vimmerby OK                2:06:51          
   21          Frida  Hildingsson        90    13 Lunds OK                   2:06:56          
   22          Johanna  Börjesson        90     7 FK Friskus Varberg         2:09:19          
   23          Emelie  Danielsson        90    14 Vimmerby OK                2:29:48          



D16  (11)                                  

    1          Lisa  Pedersen            92    20 OK Skogshjortarna            56:39          
    2          Anna  Bredfelt            92    13 Lunds OK                   1:04:19          
    3          Ellinor Johansson         92    20 OK Skogsstjärnan           1:07:32          
    4          Therese  Enenge           93    20 Bredareds IF               1:10:01          
    5          Angelica  Jörnling        93    14 Eksjö SOK                  1:10:06          
    6          Linn  Söderström          92     7 Oskarströms OK             1:10:21          
    7          Elina  Westerlund         92    13 FK Boken                   1:15:01          
    8          Camilla  Nilsson          92    13 OK Torfinn                 1:28:28          
    9          Märta-Stina  Lindqvist-   93    14 OK Älme                    1:40:20          

               Karin  Elofsson           93     7 Fjärås AIK                ej start          
               Saga  Jönsson             93    13 Hässleholms OK            ej start          



D14  (18)                                  

    1          Agnes  Leo                94    14 Bredaryds SOK                47:03          
    2          Amanda  Hansson           94    14 Bredaryds SOK                47:23          
    3          Josefine  Klintberg       94    14 Eksjö SOK                    50:00          
    4          Frida  Hedin              94    13 Hjärnarps GH OL              54:43          
    5          Matilda  Martinsson       95     7 Falkenbergs OK               58:30          
    6          Sara  Nilsson             94    20 OK Tranan                    58:46          
    7          Ellen  Johnsson           95     7 OK Nackhe                    59:11          
    8          Jessica  Nilsson          95    13 OK Torfinn                   59:39          
    9          Moa  Olsson               94    13 Örkelljunga FK             1:06:40          
   10          Elin  Classon             95    20 OK Orinto                  1:07:43          
   11          Kajsa  Wetterström        95    13 Tormestorps IF             1:09:16          
   12          Pim  Hedberg              96    13 Lunds OK                   1:11:29          
   13          Karin  Bredfelt           94    13 Lunds OK                   1:11:50          
   14          Irma  Håkansson           94    14 OK Gränsen                 1:18:21          
   15          Julia  Svärd              94     7 OK Löftan                  1:18:43          

               Elin  Kjellsson           95     7 Falkenbergs OK              Felst.          
               Elin  Sundqvist           94    20 OK Tranan                   Felst.          
               Josefin  Aronsson         94    14 Bredaryds SOK             ej start          



D12  (12)                                  

    1          Kajsa  Hedin              96    13 Hjärnarps GH OL              33:45          
    2          Elisabeth  Aronsson       97    14 Bredaryds SOK                38:27          
    3          Sara  Josarp              96     7 FK Friskus Varberg           40:00          
    4          Amanda  Nilsson           96    13 Skåneslättens OL             48:55          
    5          Julia  Ladefoged          96     7 Falkenbergs OK               53:26          
    6          Linnéa  Andersson         96    14 Bredaryds SOK                53:27          
    7          Elsa  Andersson           98    14 Bredaryds SOK              1:02:43          
    8          Linnea  Kjellsson         97     7 Falkenbergs OK             1:06:05          
    9          Emma  Svärd               96     7 OK Löftan                  1:07:22          
   10          Klara  Holmgård           96    18 Kils OK                    1:07:29          
   11          Elsa  Holmgård            99    18 Kils OK                    1:07:34          
   12          Moa  Hansson              98    14 Bredaryds SOK              1:13:30          



Öppen 2  (28)                              

    1          Jörgen Frisk                    20 Markbygdens OK               41:35 B        
    2          Kenneth Gustavsson              14 OK Virdarna                  46:30 B        
    3          Julia Svensson            96    14 Bredaryds SOK                46:50 B        
    4          Lena Runesson             59    14 OK Vivill                    47:16 B        
    5          Jenny Bredfelt                  13 Lunds OK                     49:02 B        
    6          Conny Johansson           64     7 Laholms IF                   49:31 B        
    7          Berit Byström                   14 OK Virdarna                  49:41 B        
    8          Åse Dannbring                   13 Lunds OK                     52:44 B        
    9          Olle Söderberg            38     7 Halmstads OK                 53:30 B        
   10          Kajsa Larsson                    7 Halmstads OK               1:01:46          
   11          Caorline Hildingsson      90    13 Lunds OK                   1:01:49          
   12          Bertil Alberg                   13 OK Gynge                   1:04:09          
   13          Kristina Tellqvist        57     7 IK Dran                    1:07:10          
   14          Helen Gunnarsson                 7 Simlångsdalens IF          1:09:15          
   15          Maria Gerdle              93     7 Halmstads OK               1:11:00          
   16          Anna Gerdle               95     7 Halmstads OK               1:11:09          
   17          Catharina Gerdle                 7 Halmstads OK               1:11:11          
   18          Karin Vidarsson                  7 OK Nackhe                  1:12:56          
   19          Kurt Franksson            31    13 Örkelljunga FK             1:13:23          
   20          Anna Durge                       6 KFUK-KFUM IA Göteborg      1:13:30          
   21          Stig Svensson                   14 OK Virdarna                1:15:57          
   22          Christina Malmqvist              7 Falkenbergs OK             1:17:09          
   23          Lotta Kihlberg                   7 Halmstads OK               1:19:01          
   24          Hans Nilsson                     7 Falkenbergs OK             1:28:02          
   25          Marianne Thorsson         57     7 IK Trenne Ullared          2:20:18          
   26          Karin Nilsson                    7 IK Trenne Ullared          2:20:19          

               Ingrid Werlin             49     7 Simlångsdalens IF           Felst.          
               Fredrik Andersson                6 IK Uven                   ej start          



Öppen 6  (34)                              

    1          Peter Stenbeck            55     7 Halmstads OK                 52:19 B        
    2          Per Gerdle                       7 Halmstads OK                 53:13 B        
    3          Anders Sjögren            60    20 OK Kullingshof               57:46 B        
    4          Susanna Adamsson          75     7 Halmstads OK                 59:48 B        
    5          Jonas Åhlin               63    13 Helsingborgs SOK           1:03:28 B        
    6          Mats Tellqvist            87     7 Halmstads OK               1:04:51 B        
    7          Ralf Widarsson            47     7 OK Nackhe                  1:05:27 B        
    8          Nicole Ljungdahl                13 Hjärnarps GH OL            1:06:38 B        
    9          Dan Sjöholm               57    13 Ringsjö OK                 1:08:38 B        
   10          Peter Johansson           68     7 Simlångsdalens IF          1:08:49 B        
   11          Pål Bengtsson             62    13 IS Kullen                  1:09:48          
   12          Per Leanderssom                 14 OK Isaberg                 1:11:02          
   13          Fredrik Finnskog                20 OK Tranan                  1:11:04          
   14          Anne Turesson             63    14 Bredaryds SOK              1:11:39          
   15          Jimmy Alenius                   23 Boxholm-Mjölby OL          1:13:40          
   16           Ulf Nilsson                    13 Örkelljunga FK             1:13:46          
   17          Helena Åhlin              67    13 Helsingborgs SOK           1:14:07          
   18          Börje Johansson                 14 FK Finn                    1:14:42          
   19          Ulf Kristensson           49     7 Halmstads OK               1:14:54          
   20          Bo Larsson                58    14 Växjö OK                   1:15:20          
   21          Peter Dannbring                 13 Lunds OK                   1:15:43          
   22          Carina Andersson          66     7 FK Friskus Varberg         1:16:01          
   23          Göran Gustavsson                 7 OK Nackhe                  1:16:41          
   24          Annika Josefsson          65     1 OK Dacke                   1:16:58          
   25          Karina Wahl               65    14 IK Vista                   1:20:24          
   26          Åsa Hedin                       13 Hjärnarps GH OL            1:21:53          
   27          Helena Hagström           97     7 Falkenbergs OK             1:21:57          
   28          Peter Hagström            69     7 Falkenbergs OK             1:21:59          
   29          Anna Hagström             70     7 Falkenbergs OK             1:23:01          
   30          Tommy Strandmark                 7 Halmstads OK               1:24:52          
   31          Stella Lindqvist-Käll           14 OK Älme                    1:26:11          
   32          Elisabeth Danielsson            14 Vimmerby OK                1:27:39          
   33          Mats Hildingsson          63    13 Lunds OK                   1:35:05          
   34          Ingrid Olofsson           49    13 FK Snapphanarna            2:39:09          



Öppen 9  (12)                              

    1          Erik Memmi                88     7 Halmstads OK               1:03:42 B        
    2          Peter Wilhelmsson         65     1 OK Dacke                   1:05:15 B        
    3           John Carlsson                  14 Värend GN OL               1:08:47 B        
    4          Stefan Svensson           63    14 Bredaryds SOK              1:11:24 B        
    5          Jan Skarner                        Leksands OK                1:13:20 B        
    6          Johan Samuelsson                 7 Halmstads OK               1:16:03 B        
    7          Stefan Olofsson                 14 OK Gisle                   1:17:33 B        
    8          Yngve Kihlberg                   7 Halmstads OK               1:23:03 B        
    9          Thomas Lilja              86    23 OK Denseln                 1:28:45          
   10          Johanna Pettersson        84    23 OK Denseln                 1:28:51          
   11          Jens  Arborelius          61    13 IS Kullen                  1:33:17          
   12          Bo Wetterström            90    13 Tormestorps IF             1:34:42          



Turist1  (19)                              

    1          Andreas Samuelsson        78    14 OK Reftele                 1:18:46          
    2          Per Sundqvist             64    20 OK Tranan                  1:24:16          
    3          Johan  Mars               67    20 Markbygdens OK             1:24:26          
    4          Henrik  Bengtsson         78     7 Falkenbergs OK             1:25:23          
    5          Ulrik  Karlsson           75    14 Lessebo OK                 1:26:42          
    6          Fredrik  Stensson         67    20 Markbygdens OK             1:29:54          
    7          Claes  Setthagen          72    20 OK Tranan                  1:29:57          
    8          Ola  Andertoft            65    14 Markaryds FK               1:30:53          
    9          Patrik  Lundqvist         71    14 Nybro OK                   1:35:10          
   10          Per  Johansson            66    14 OK Reftele                 1:35:39          
   11          Jan-Olof  Svensson        56    14 Burseryds IF               1:46:20          
   12          Helge  Pettersson         62    14 Burseryds IF               1:49:46          
   13          Oskar  Nilsson            88    14 OK Stigen                  1:51:43          
   14          Christer  Henriksson      66     6 Sävedalens AIK             1:58:20          
   15          Emma  Sigvardsson         79     7 FK Friskus Varberg         1:59:29          
   16          Jesper  Rundbäck          69    14 Eksjö SOK                  2:02:20          
   17          Peter  Kjellsson          69     7 Falkenbergs OK             2:07:56          
   18          Benny  Johansson          61    14 OK Reftele                 2:19:48          

               Tomas  Tranberg           62    20 Markbygdens OK            ej start          



Turist2  (42)                              

    1          Björn  Karlsson           81     7 Oskarströms OK               48:17          
    2          Berit  Bengtsson          69     7 OK Lindena                   55:31          
    3          Christer  Nord            65     7 Oskarströms OK               55:33          
    4          Mikael  Svärd             67     7 OK Löftan                    55:37          
    5          Anders  Sjöberg           65    14 OK Reftele                   58:23          
    6          Linda  Karlsson           78    14 Lessebo OK                 1:01:14          
    7          Anders  Settergren        52     7 Oskarströms OK             1:02:21          
    8          Rune  Eliasson            47     7 Falkenbergs OK             1:03:38          
    9          Peder  Nilsson            65    13 OK Torfinn                 1:03:46          
   10          Susanne  Johansson        64     7 Fjärås AIK                 1:04:37          
   11          Kristina  Berlin          72     1 OK Orion                   1:04:49          
   12          Per-Martin  Johansson     59     7 IF Rigor                   1:05:02          
   13          Catarina  Bengtsson       67     7 OK Nackhe                  1:05:07          
   14          Malin  Johansson          71     7 FK Friskus Varberg         1:05:13          
   15          Bernt  Karlsson           62    14 Bredaryds SOK              1:05:17          
   16          Mats Gunnarsson           59     7 Simlångsdalens IF          1:05:21          
   17          Ebbe Malm                 46    14 Markaryds FK               1:05:22          
   18          Mikael  Blockgren         66     7 Falkenbergs OK             1:05:30          
   19          Ann-Kristin  Sjöström     61    13 OK Kompassen               1:05:36          
   20          Annika  Svärd             67     7 OK Löftan                  1:07:13          
   21          Kent  Hansson             63     7 Oskarströms OK             1:07:53          
   22          Amanda  Martinsson        92     7 Falkenbergs OK             1:08:33          
   23          Morgan Kristiansson       78     7 OK Lindena                 1:09:01          
   24          Peter Nilsson                    7 Simlångsdalens IF          1:12:03          
   25          Marita  Philipsson        63    14 Markaryds FK               1:13:23          
   26          Bo  Johansson             48    14 OK Stigen                  1:13:34          
   27          Linda  Ljungdahl          54    13 Hjärnarps GH OL            1:14:10          
   28          Annika  Petersson         62    14 Burseryds IF               1:14:19          
   29          Britta  Kjellsson         69     7 Falkenbergs OK             1:16:05          
   30          Magnus  Wändel            63    13 Lunds OK                   1:16:38          
   31          Krister Kristiansson             7 OK Lindena                 1:16:53          
   32          Susann  Berntsson         64    14 OK Reftele                 1:17:22          
   33          Magnus Fällgren                  7 Oskarströms OK             1:24:50          
   34          Christer  Svensson        62     1 Ronneby OK                 1:24:58          
   35          Roland  Nilsson           48    13 OK Kompassen               1:26:38          
   36          Torbjörn  Toreson         44     7 OK Löftan                  1:34:19          
   37          Sven-Arne  Bengtsson      61     7 OK Nackhe                  1:36:38          
   38          Annika  Nilsson           73    13 Eslövs FK                  1:39:02          
   39          Per-Olof  Persson         35    14 Skillingaryds FK           2:04:24          

               Gunilla  Martinsson       63     7 Falkenbergs OK              Felst.          
               Simon  Svärd              92     7 OK Löftan                   Felst.          
               Helmut Hansen                    7 Fjärås AIK                  Felst.