Sydsvenska 2-milen 2010sö 2010-11-07 14:18
Resultatskapad av OE2002 för Hyltes 2-mila © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H80  (9)                                   

    1          Stig-Allan Jönsson        28     7 Halmstad Garnisons IF      1:03:01 G        
    2          Karleric Fransson         28    20 Trollhättans SOK           1:11:21 S        
    3          Ingemar Lindström         30    14 Jönköpings OK              1:17:58 S        
    4          Helmer Ekberg             29     7 Ätrans IF                  1:20:29 S        
    5          Sven Andersson            30    14 OK Stigen                  1:27:27 S        
    6          Åke Dahlström             28    13 FK Snapphanarna            1:29:26 S        
    7          Curth Svensson            27    13 Skåneslättens OL           1:47:47          
    8          Gösta Lindblom            28    14 Ölmstads IS                2:10:53          

               Lars Gunnar Enström       29    20 OK Tranan                   Felst.          



H75  (13)                                  

    1          Stig Fransson             35    14 OK Stigen                  1:09:11 G        
    2          Göran Larsson             33    16 Södertälje-Nykvarn OF      1:13:31 G        
    3          Johan Jansson             34    14 Växjö OK                   1:18:00 S        
    4          Torild Bornetun           35    14 Skillingaryds FK           1:18:58 S        
    5          Bertil Johansson          31    20 Markbygdens OK             1:20:00 S        
    6          Ragnar Collryd            35    14 Bredaryds SOK              1:20:33 S        
    7          Allan Håkansson           33    14 SOK Viljan                 1:20:41 S        
    8          Sven-Erik Ingemar Lund    34    14 Anderstorps OK             1:22:05 S        
    9          Stig Johansson            35     7 Halmstad OK                1:34:24 S        
   10          Jan-Eric Nelking          35    13 FK Åsen                    1:35:58 S        
   11          Lasse Olsson              32     7 IK Trenne Ullared          1:42:29 B        
   12          Erland Olsson             35    20 Dalsjöfors GOIF            1:46:02          

               Totte Holm                35    20 Markbygdens OK              Felst.          



H70  (31)                                  

    1          Erland Ling               40    14 Jönköpings OK                59:06 G        
    2          Roland Karlsson           38     1 Ronneby OK                   59:59 G        
    3          Göran Olofsson            37     7 Fjärås AIK                 1:02:23 G        
    4          Ingemar Holmberg          37    20 IF Hagen                   1:06:53 S        
    5          Rune Ahlander             38    14 Jönköpings OK              1:08:39 S        
    6          Arne Gustafsson           38    13 Malmö OK                   1:09:48 S        
    7          Göran Karlsson            38    14 OK Bävern                  1:10:09 S        
    8          Ernie Broström            38     7 Halmstad OK                1:10:36 S        
    9          Rune Arvidsson            40    20 Markbygdens OK             1:11:04 S        
   10          Bengt I Nilsson           38    13 Frosta OK                  1:11:18 S        
   11          Bo Svensson               40    13 Tockarps IK                1:13:29 S        
   12          Rune Bengtsson            38     1 Ronneby OK                 1:13:48 S        
   13          Sven-Olof Fransson        39    14 OK Stigen                  1:14:28 S        
   14          Melvin Kristiansen        40     7 IF Rigor                   1:16:05 S        
   15          Hans Åke Inge Nilsson     39    13 Tockarps IK                1:17:55 S        
   16          Hubert Hugosson           40    13 OK Gynge                   1:18:07 S        
   17          Bernt Lennart Johansson   38    14 OK Gisle                   1:18:31 S        
   18          Lennart Nyman             38    20 Hestra IF                  1:20:47 S        
   19          Allan Sunnergren          40    13 Hjärnarps GH OL            1:20:49 S        
   20          Lennart Östergren         37    14 Växjö OK                   1:22:44 S        
   21          Sören Bråhn               38    14 Jönköpings OK              1:23:51 S        
   22          Lennart Eriksson          37    14 OK Stigen                  1:24:18 B        
   23          Owe Svensson              38     1 OK Orion                   1:24:59 B        
   24          Ragnar Olsson             39     1 Ronneby OK                 1:30:30          
   25          Ingemar Turesson          37    13 Malmö OK                   1:30:38          
   26          Sten Arvidsson            39    20 Dalsjöfors GOIF            1:31:50          
   27          Paul Schannong            39    13 Malmö OK                   1:32:14          
   28          Gert Olsson               40    13 Malmö OK                   1:43:47          

               Roland Aasa               37     6 IK Uven                     Felst.          
               Sven-Olof Hultgren        40    14 OK Bävern                 ej start          
               Kurt Rydin                38    20 OK Tranan                 ej start          



H65  (39)                                  

    1          Stefan G Larsson          45    14 OK Njudung                 1:08:54 G        
    2          Anders Taraldrud          41       Indre Östfold OK           1:09:09 G        
    3          Morgan Ljung              45    14 Vaggeryds SOK              1:09:36 G        
    4          Rune Sandberg             45     2 Uddevalla OK               1:11:11 G        
    5          Henrik Hvoslef            42     6 IK Stern                   1:11:23 G        
    6          Sören Andersson           44     7 IK Dran                    1:11:32 G        
    7          Dag Lorén                 44    20 OK Frisene                 1:15:34 G        
    8          Inge Persson              43    13 FK Boken                   1:19:14 S        
    9          Kent Johansson            44    13 Örkelljunga FK             1:19:20 S        
   10          Lars Fransson             42    14 Bottnaryds IF              1:19:24 S        
   11          Göran Bengtsson           44    13 Tockarps IK                1:19:26 S        
   12          Stellan Ahnström          45    14 Forserums SOK              1:19:31 S        
   13          Kjell Erlandsson          45     7 OK Lindena                 1:19:52 S        
   14          Gunnar Andersson          44    14 IK Vista                   1:22:32 S        
   15          Stig Karlsson             41    14 Lessebo OK                 1:23:12 S        
   16          Henrik Bergman            42    20 OK Tranan                  1:23:25 S        
   17          Lars Ljungberg            42    20 Trollhättans SOK           1:24:44 S        
   18          Per-Olof Fernberg         45    13 IS Skanne                  1:26:16 S        
   19          Kjell Johansson           42    20 Dalsjöfors GOIF            1:31:28 S        
   20          Hagbert Persson           41    14 Växjö OK                   1:31:37 S        
   21          Rolf Jakobsson            42     8 Alfta-Ösa OK               1:32:17 S        
   22          Alf Olsson                60    14 Forserums SOK              1:34:07 S        
   23          Roland Lagesson           41     7 OK Löftan                  1:34:19 S        
   24          Nils-Eric Ericsson        41    13 FK Åsen                    1:34:36 S        
   25          Sven Erik Sjöholm         43    20 Mullsjö SOK                1:35:30 S        
   26          Jan Flansbjer             45    13 Ringsjö OK                 1:36:29 S        
   27          Steffen Häggström         43     7 IF Rigor                   1:36:56 S        
   28          Lars Lindén               42    13 OK Gynge                   1:38:27 B        
   29          Ivan Persson              42    13 Malmö OK                   1:50:06          
   30          Holge Mikkelsen           40       Odense Odense Orientering  1:53:04          
   31          Erik Jakobsson            41     7 OK Nackhe                  2:01:10          
   32          Palle Moller Nielsen      42       Odense Odense Orientering  2:35:18          

               Anders Björnberg          45     6 Frölunda OL                 Felst.          
               Ingvar Persson            45    13 FK Åsen                     Felst.          
               Gunnar Vallin             44     6 OK Landehof                 Felst.          
               Ingvar Bengtsson          42     7 Oskarströms OK              Felst.          
               Sverre P Paulsen          43       OK Skeidi                 ej start          
               Bertil Ingemarsson        43    20 Hestra IF                 ej start          
               Waste Byström             43    14 OK Virdarna               ej start          



H60  (33)                                  

    1          Torgny Pettersson         49    20 Markbygdens OK             1:19:42 G        
    2          Håkan Winnberg            49     7 IK Trenne Ullared          1:19:48 G        
    3          Leif Sandgren             47    13 Frosta OK                  1:24:15 G        
    4          Ingvar Bergman            47    20 OK Tranan                  1:25:49 G        
    5          Kjell Martinsson          49    20 OK Tranan                  1:28:25 S        
    6          Karl Uno Andersson        49     7 Falkenbergs OK             1:28:44 S        
    7          Göran Johnsson            50    13 Skåneslättens OL           1:30:19 S        
    8          Lars-Gunnar Flink         46    14 OK Njudung                 1:31:24 S        
    9          Hans-Gösta Bernhard       47    20 Mariestads FK              1:31:44 S        
   10          Karl Evert Svensson       48    20 IF Hagen                   1:31:58 S        
   11          Bill Schölin              48    13 Tockarps IK                1:32:18 S        
   12          Stanley Mattsson          50     6 IK Uven                    1:35:18 S        
   13          Kent Jogeland             49    20 IK Ymer                    1:35:23 S        
   14          Klas Björk                50    14 IK Hakarpspojkarna         1:37:11 S        
   15          Bo Turesson               47    14 OK Bävern                  1:39:05 S        
   16          Jan Åsberg                50    17 Häverödals SK              1:39:37 S        
   17          Bo Larsson                      14 Växjö OK                   1:40:21 S        
   18          Björn Engström            50     6 Lerums SOK                 1:40:38 S        
   19          Håkan Nilsson             47    13 Malmö OK                   1:42:00 S        
   20          Åke Persson               48    13 Hjärnarps GH OL            1:42:59 S        
   21          Kenth Sundgren            49    13 Skåneslättens OL           1:43:51 S        
   22          Jörgen Fransson           47    14 Emmaboda Verda OK          1:48:33 S        
   23          Bengt Ek                  50     7 Halmstad OK                1:48:47 S        
   24          Kent Olausson             46    20 OK Orinto                  1:51:09 S        
   25          Kurt Ekberg               46    20 OK Orinto                  1:53:17 B        
   26          Torbjörn Wikström         47    20 OK Orinto                  1:53:24 B        
   27          Sune Andersson            47     7 Halmstad OK                1:58:42 B        
   28          Jan Vulcan                48     6 Tolered-Utby Ol-klubb      2:08:17          
   29          Leif Karlsson             46    13 Frosta OK                  2:09:28          
   30          Lars Persson              48    13 OK Kompassen               2:12:15          
   31          Nils-Erik Bondesson       48    13 Frosta OK                  2:20:15          

               Lennart Barkestam         49    14 IK Hakarpspojkarna          Felst.          
               Ronald McGrail            48    13 Hjärnarps GH OL             Felst.          



H55  (30)                                  

    1          Ken Ragnarsson            53    13 OK Kompassen               1:19:22 G        
    2          Kennet Sandström          54    14 OK Stigen                  1:21:14 G        
    3          Tomas Georgsson           55     7 OK Nackhe                  1:22:38 G        
    4          Ulf Svensson              53    14 OK Njudung                 1:23:11 G        
    5          Thomas Nilsson            55    13 FK Göingarna               1:25:37 G        
    6          Kent Granqvist            52    14 Västerviks OK              1:25:53 G        
    7          Leif Larsen               55       Tisvile Hegn               1:26:00 G        
    8          Raul Lindström            53     7 OK Löftan                  1:26:08 G        
    9          Kjell Nero                54    14 Nässjö OK                  1:27:13 G        
   10          Per-Olof Larsson          55    20 Hestra IF                  1:27:35 G        
   11          Alf Persson                      7 OK Lindena                 1:33:35 S        
   12          Bill Andersson            53    20 I 15 IF                    1:34:17 S        
   13          Hans Ekberg               53    20 Trollhättans SOK           1:34:25 S        
   14          Björn Pettersson          53    20 Ulricehamns OK             1:34:59 S        
   15          Björn-Olof Waldemarsson   53     7 OK Nackhe                  1:38:24 S        
   16          Per Arne Evaldsson        53    13 OK Gynge                   1:39:39 S        
   17          Arne Andersson            53    14 Bredaryds SOK              1:41:47 S        
   18          Stellan Martinsson        55    13 OK Tyringe                 1:42:11 S        
   19          Anders Wallner            53    13 OK Pan-Kristianstad        1:42:24 S        
   20          Per-Anders Enenge         55    20 Bredareds IF               1:50:01 S        
   21          Per Linse                 55    13 Lunds OK                   1:51:02 S        
   22          Lars Grehn                52    20 Mullsjö SOK                1:52:22 B        
   23          Gert Olsson               51    13 Tockarps IK                1:52:26 B        
   24          Christer Ljungdahl        51    13 Hjärnarps GH OL            1:55:38 B        
   25          Lennart Viderström        53    20 IK Ymer                    1:57:50 B        
   26          Jan Arvidsson             55    20 OK Skogshjortarna          2:01:01          
   27          Sören Karlsson            53    20 Mullsjö SOK                2:05:19          
   28          Kjell Rosén               51    14 OK Vivill                  2:13:56          
   29          Rolf Nilsson              55    13 Frosta OK                  2:14:03          

               Göran Liljequist          52    14 OK Älme                     Felst.          



H50  (26)                                  

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                  1:30:36 G        
    2          Arto Blomdahl             60    14 IK Hakarpspojkarna         1:32:35 G        
    3          Lennart Karlsson          57    20 Markbygdens OK             1:32:47 G        
    4          Åke Jönsson               57    13 Tormestorps IF             1:41:20 S        
    5          Sten Karlsson             58    14 Anderstorps OK             1:41:34 S        
    6          Tommy Ljungdahl           60    14 IK Hakarpspojkarna         1:43:27 S        
    7          Lars Runesson             58    14 OK Vivill                  1:44:37 S        
    8          Stefan Sjöblom            58     6 Frölunda OL                1:54:19 S        
    9          Gert Nielsen              57    13 Lunds OK                   1:55:44 S        
   10          Jan Karlsson              59    14 Växjö OK                   2:00:57 S        
   11          Håkan Forsman             56     1 Ronneby OK                 2:06:19 S        
   12          Ulf Sundin                58     6 Göteborg-Majorna OK        2:11:31 B        
   13          Gunnar Gustavsson         60    14 OK Reftele                 2:16:29 B        
   14          Jan-Olof Svensson         56    14 Burseryds IF               2:18:17          
   15          Kent Nero                 59    20 Mullsjö SOK                2:20:59          
   16          Sverker Eriksson          60    13 OK Gynge                   2:21:58          
   17          Staffan Edström           56    14 OK Gisle                   2:30:27          

               Tore Tjernlund            58     1 OK Vilse 87                 Felst.          
               Mikael Johansson          57    14 OK Gisle                    Felst.          
               Sverri Warm               60       Herlufsholm OK              Felst.          
               Lars-Olof Schön           57    20 Hestra IF                   Felst.          
               Anders Irbäck             60    13 Lunds OK                    Felst.          
               Kjell Andersson           56     6 Sävedalens AIK            Ej godk.          
               Lars-Gunnar Nilsson       59    14 Eksjö SOK                 ej start          
               Bengt Klasson             58    20 Ulricehamns OK            ej start          
               Jörgen Ivarsson           58    20 Hestra IF                 ej start          



H45  (32)                                  

    1          Håkan Svensson            63    14 Bredaryds SOK              1:23:13 G        
    2          Bertil Åkesson            63    20 Markbygdens OK             1:24:11 G        
    3          Joel Rydström             65    14 FK Finn                    1:29:48 G        
    4          Stefan Pålsson            64    13 Skåneslättens OL           1:32:13 G        
    5          Mikael Hansson            62    14 Bredaryds SOK              1:33:09 S        
    6          Peter Valtersson          61    14 Anderstorps OK             1:38:37 S        
    7          Pär Claesson              62     6 Sävedalens AIK             1:39:13 S        
    8          Roger Karlsson            61    14 Anderstorps OK             1:39:15 S        
    9          Claus Johansson           65    14 Jönköpings OK              1:43:02 S        
   10          Bengt-Åke Berndtsson      62    13 Skåneslättens OL           1:45:10 S        
   11          Torbjörn Halvarsson       57     7 Fjärås AIK                 1:46:10 S        
   12          Lars-Olof Lundquist       63    14 Nybro OK                   1:48:37 S        
   13          Stefan Olofsson           62    14 OK Gisle                   1:48:43 S        
   14          Stefan Pettersson         63     7 Fjärås AIK                 1:48:49 S        
   15          Magnus Wide               62     6 Frölunda OL                1:49:15 S        
   16          Conny Simonsson           63    14 Gränna-Bygdens OK          1:50:13 S        
   17          Egon Gustavsson           61    14 OK Bävern                  1:54:31 S        
   18          Mikael Öhrn               65    14 OK Bävern                  1:54:52 S        
   19          Anders Berg               62    13 IS Kullen                  1:59:34 B        
   20          Tomas Tranberg            62    20 Markbygdens OK             2:00:14 B        
   21          Jens Lindström            64    20 Tibro OK                   2:00:28 B        
   22          Håkan Östergren           62    14 Växjö OK                   2:00:54 B        
   23          Hans Hedin                63    13 Hjärnarps GH OL            2:00:57 B        
   24          Johan Byström             62     6 KFUK-KFUM IA Göteborg      2:03:38 B        
   25          Jonas Karlsson            61    20 Markbygdens OK             2:14:47          
   26          Benjamin Viebke           60    13 Malmö OK                   2:14:58          
   27          Jens  Arborelius          61    13 IS Kullen                  2:17:10          

               Ola Andertoft             65    14 Markaryds FK                Felst.          
               Kennet Horvath            65     7 Halmstad OK                 Felst.          
               Tomas Nilsson             64    13 Hässleholms OK              Felst.          
               Staffan Ahltin            65    13 Malmö OK                  ej start          
               Per-Olof Andersson        65    13 OK Tyringe                ej start          



H40  (33)                                  

    1          Ingvar Åkesson            67    14 IK Hakarpspojkarna         1:31:27 G        
    2          Patrik Rosén              67    13 Hästveda OK                1:36:27 G        
    3          Thomas Johannesson        67     1 Ronneby OK                 1:38:10 G        
    4          Lennart Bengtsson         69     7 Falkenbergs OK             1:44:48 S        
    5          Lars Svensson             67    14 IK Hakarpspojkarna         1:48:12 S        
    6          Thomas Josarp             70     7 FK Friskus Varberg         1:49:46 S        
    7          Klas Friborg              68    14 Jönköpings OK              1:49:54 S        
    8          Jan-Ove Wiking            69    20 Istrums SK                 1:52:05 S        
    9          Niklas Edvardsson         67    13 Hästveda OK                1:54:49 S        
   10          Peter Aronsson            68    14 Bredaryds SOK              1:54:56 S        
   11          Bengt Johansson           66     7 FK Friskus Varberg         2:00:27 S        
   12          Vidar Albinsson           67    13 Tormestorps IF             2:01:47 S        
   13          Johan Mars                67    20 Markbygdens OK             2:02:11 S        
   14          Magnus Larsen             68    13 FK Boken                   2:02:19 S        
   15          Tomas Lundh               68    14 Gränna-Bygdens OK          2:04:44 S        
   16          Anders Arfwedson          70     6 Frölunda OL                2:06:40 S        
   17          Magnus Tenghagen          68    13 Härlövs IF                 2:06:45 S        
   18          Mårten Wikström           66     7 Halmstad OK                2:09:08 B        
   19          Björn Karlsson            69    14 Kexholms SK                2:18:59          
   20          Pär-Magnus Bjurek         70    20 Tibro OK                   2:24:47          
   21          Jörgen Larsson            68    20 Ulricehamns OK             2:24:49          
   22          Robert Hjelm              70    14 Vimmerby OK                2:28:42          
   23          Anders Ling               70    14 Jönköpings OK              2:30:16          
   24          Geir Inge Folkestad       68    14 Anderstorps OK             2:30:32          
   25          Kristian Nielsen          67       Herlufsholm OK             3:43:51          

               Magnus Homann             70     6 Frölunda OL                 Felst.          
               Thomas Najvik             68    13 OK Pan-Kristianstad         Felst.          
               Fredrik Plumppu           70    20 Bredareds IF                Felst.          
               Peter Badenfelt           66     7 Falkenbergs OK              Felst.          
               Rickard Danielsson        69    14 Vimmerby OK                 Felst.          
               Ulf Isaksson              69    14 Hässleby SOK                Felst.          
               Magnus Forsberg           66    14 Värend GN OL              ej start          
               Håkan Johansson           68    14 IK Hakarpspojkarna        ej start          



H35  (14)                                  

    1          Mats Kindlund             71    20 OK Tranan                  2:01:43 G        
    2          Daniel Olsson             74    20 Dalsjöfors GOIF            2:02:15 G        
    3          Fredrik Bartholdsson      74     6 Frölunda OL                2:09:17 G        
    4          Fredrik Svensson          71    14 Jönköpings OK              2:10:52 G        
    5          Anders Lundell            72    20 Markbygdens OK             2:16:11 S        
    6          Christer Casselsjö        72     6 IFK Göteborg               2:18:10 S        
    7          Erik Bengtsson            72    13 FK Åsen                    2:20:18 S        
    8          Mikael Nilsson            74    13 OK Kontinent               2:20:26 S        
    9          Richard Sott              74     6 Frölunda OL                2:22:03 S        
   10          Stefan Johansson          70     6 Frölunda OL                2:37:22 S        
   11          Pär Svensson              73    20 I 15 IF                    2:37:31 S        
   12          Magnus Ivarsson           71     7 OK Gläntan                 3:00:38 B        
   13          Robert Sundström          71     7 FK Friskus Varberg         3:02:17 B        

               Sven Åke Bengtsson        72     7 Falkenbergs OK            ej start          



H21  (22)                                  

    1          Henrik Jansson            85    14 IK Hakarpspojkarna         2:02:06 G        
    2          Anders Carlsson           89    15 IFK Lidingös Skid o OK     2:07:33 G        
    3          Emil Jönsson              89     7 Halmstad OK                2:10:49 G        
    4          Michal Besta              76    13 FK Göingarna               2:15:26 G        
    5          Johan Ingemarsson         72    20 Hestra IF                  2:17:07 S        
    6          Filip Holm                84     7 Halmstad OK                2:19:22 S        
    7          Lars Lundström            88    14 IF Hallby                  2:22:15 S        
    8          Joakim Hederskog          83    14 IK Hakarpspojkarna         2:22:39 S        
    9          Nils Spetz                91    20 Ulricehamns OK             2:24:27 S        
   10          Mattias Carlsson          75     7 IK Trenne Ullared          2:26:08 S        
   11          Christian Wartbichler     88    18 OK Tyr                     2:26:12 S        
   12          Marcus Kvarndal           80    20 Ulricehamns OK             2:31:02 S        
   13          Albin Andersson           92    20 Markbygdens OK             2:35:43 S        
   14          Dan Winnberg              82     7 IK Trenne Ullared          2:40:07 S        
   15          Mikael Lundqvist          73     7 Falkenbergs OK             2:42:59 S        
   16          Måns Faxén                76    14 Växjö OK                   3:00:49 B        

               Fredrik Rosén             78    14 Jönköpings OK               Felst.          
               Joel Käll-Karlsson        90    14 Växjö OK                    Felst.          
               David Hansson             90    20 Markbygdens OK            ej start          
               Erik Holmberg             88    14 IK Hakarpspojkarna        ej start          
               Jörgen Theander           64    15 Haninge SOK               ej start          
               Tobias Wahlgren           86     3 Leksands OK               ej start          



H20  (4)                                   

    1          Jakob Andersson           91    14 Bredaryds SOK              1:54:42 G        
    2          Rasmus Elmelid            90    13 Skåneslättens OL           2:02:09 G        
    3          Viktor Antonsson          91    14 Eksjö SOK                  2:08:41 S        

               Martin Delin              91    13 Härlövs IF                  Felst.          



H18  (16)                                  

    1          Magnus Glännefors         93    15 Söders SOL Tyresö          1:37:48 G        
    2          Måns Östman               93     6 Göteborg-Majorna OK        1:46:27 G        
    3          Philip Pålsson            93    13 Skåneslättens OL           1:48:51 S        
    4          David Johansson           92    20 Hestra IF                  1:49:00 S        
    5          Martin Larsson            93    20 Hestra IF                  1:49:07 S        
    6          Erik Classon              93    20 OK Orinto                  1:52:47 S        
    7          Oscar Björck              93    14 OK Älme                    1:59:33 S        
    8          Andreas Nilsson           92    14 Markaryds FK               2:06:37 S        
    9          Linus Wahl                93    14 IK Vista                   2:10:34 S        
   10          Anton Philipsson          93    14 Markaryds FK               2:14:01 S        
   11          Felix Palmgren            92    14 Eksjö SOK                  2:20:58 B        
   12          Lucas Wändel              93    13 Lunds OK                   2:28:52          
   13          Karl Holmquist            92    14 IF Hallby                  2:54:34          

               Anton Oddmo               93    13 Härlövs IF                  Felst.          
               David Arborelius          93    13 IS Kullen                   Felst.          
               Johan Sandlund            94    14 OK Njudung                ej start          



H16  (26)                                  

    1          Joakim Sehested Sie       94       OK Öst Birkeröd            1:05:50          
    2          Oskar Lundqvist           95    14 Nybro OK                   1:07:10          
    3          Jakob Wahl                93    14 IK Vista                   1:07:32          
    4          Markus Larsson            96    20 Hestra IF                  1:10:49          
    5          Filip Grahn               96    20 Hestra IF                  1:10:54          
    6          Oscar Nykvist             95    14 Jönköpings OK              1:11:05          
    7          Pontus Karlsson           94    20 Markbygdens OK             1:11:27          
    8          Daniel Gustavsson         94     7 FK Friskus Varberg         1:11:49          
    9          Anton Nilsson             95    20 OK Tranan                  1:13:39          
   10          Simon Engel               94    13 Hässleholms OK             1:16:37          
   11          Heino Ollin               96     6 Sävedalens AIK             1:16:41          
   12          Magnus Maag               95       Sölleröd OK                1:16:42          
   13          Aske Jepsen               95       Sölleröd OK                1:17:05          
   14          Linus Landergren          96    20 Hestra IF                  1:18:07          
   15          Joakim Sjöberg            95    13 Helsingborgs SOK           1:18:48          
   16          Anton Blom                94     6 IK Uven                    1:19:49          
   17          Johan Badenfelt           94     7 Falkenbergs OK             1:20:45          
   18          Gustav Boquist            95     6 IK Uven                    1:21:35          
   19          OskarLindqvist            96     6 Sävedalens AIK             1:26:31          
   20          Karl-Johan Persson        95    13 Tormestorps IF             1:39:04          
   21          Per Samuelsson            95     7 IK Trenne Ullared          1:39:29          
   22          Axel Matsson              95    13 Hjärnarps GH OL            2:11:16          

               Jakob Ekman               95     7 FK Friskus Varberg          Felst.          
               Anton Hagström            95     7 Falkenbergs OK              Felst.          
               Niclas Delin              94    13 Härlövs IF                  Felst.          
               Albin Petrén              94     6 Kungälvs OK               ej start          



H14  (12)                                  

    1          Andreas Petersson         96    14 Burseryds IF                 45:15          
    2          Henrik Johannesson        98     1 Ronneby OK                   46:55          
    3          Ludvig Holmberg           97    20 OK Tranan                    50:56          
    4          Rasmus Arfwedson          97     6 Frölunda OL                  50:58          
    5          Samuel Plumppu            97    20 Bredareds IF                 53:26          
    6          Jonathan Albinsson        96    13 Tormestorps IF               58:02          
    7          Johan Gustafsson          96     7 OK Nackhe                    58:10          
    8          Moltas Viebke             96    13 Malmö OK                   1:03:20          
    9          Oscar Philipsson          97    14 Markaryds FK               1:13:04          
   10          August Bengtsson          97     7 OK Nackhe                  1:14:55          
   11          Zakarias Hanson           96     7 Falkenbergs OK             1:22:11          

               Johan Lindbje Skovbaek    97       OK Öst Birkeröd             Felst.          



H12  (10)                                  

    1          Oscar Johansson           99     1 OK Dacke                     28:28          
    2          Olle Josarp               98     7 FK Friskus Varberg           31:36          
    3          Viktor Östergren          98    14 Växjö OK                     31:49          
    4          Lukas Lundgren            98    14 Värend GN OL                 34:26          
    5          Carl Persson              98    14 Burseryds IF                 34:39          
    6          Jonas Toftered            98     7 IF Rigor                     39:13          
    7          Magnus D Johansson        99     7 OK Löftan                    42:01          
    8          Gustav Hjellström         99    14 Gränna-Bygdens OK            44:07          
    9          Viktor Carlsson            0     7 IK Trenne Ullared            53:04          

               Jakob Albinsson           99    13 Tormestorps IF              Felst.          



D75  (4)                                   

    1          Bernice Antonsson         32     7 FK Friskus Varberg         1:21:10 G        
    2          Inez Johansson            34     7 OK Nackhe                  1:35:45 S        
    3          Inga-Lisa Johansson       33     7 Fjärås AIK                 1:42:42 S        

               Lisa Hedström             30    13 OK Pan-Kristianstad       ej start          



D70  (2)                                   

    1          Gunni Ekberg              38     7 Ätrans IF                  1:32:57 G        
    2          Vera Toftered             36     7 IF Rigor                   1:34:14 G        



D65  (11)                                  

    1          Birgitta Olsson           41     1 Ronneby OK                   51:51 G        
    2          Gunnel Svensson           43    20 IK Ymer                      54:04 G        
    3          Margareta Larsson         45    14 OK Njudung                 1:00:25 S        
    4          Gull Svensson             44    13 Tockarps IK                1:02:07 S        
    5          Helen Andertoft           42    14 Markaryds FK               1:03:18 S        
    6          Carola Andersson          44     7 OK Löftan                  1:06:44 S        
    7          Britt Rangert             43    20 IK Ymer                    1:06:51 S        
    8          Kaarina Voudinmäki        44    20 Mullsjö SOK                1:14:36 B        
    9          Gullevi Svensson          45     1 Ronneby OK                 1:16:55 B        

               Rose-Marie Johansson      43     7 FK Friskus Varberg        ej start          
               Berit Byström             43    14 OK Virdarna               ej start          



D60  (13)                                  

    1          Gun-Britt Fransson        48    14 Emmaboda Verda OK          1:12:13 G        
    2          Lena Barkestam            48    14 IK Hakarpspojkarna         1:12:31 G        
    3          Britt-Marie Larsson       50    20 SOK 68                     1:12:40 G        
    4          Britt-Marie Magnusson     49     7 Laholms IF OK              1:24:54 S        
    5          Lisbeth Karlsson          47    14 Vaggeryds SOK              1:28:18 S        
    6          Ylva Häggström            46     7 IF Rigor                   1:32:16 S        
    7          Else Gudme                         OK 73                      1:32:20 S        
    8          Lisbeth Damsgaard         50    13 Hjärnarps GH OL            1:34:38 S        
    9          Maja-Lisa Hansson         46     7 OK Lindena                 1:41:25 S        

               Maj-Britt Byström         48    13 Rävetofta OK                Felst.          
               Anna-Stina Wennberg             14 Växjö OK                    Felst.          
               Irene Andersson           49     7 Ätrans IF                 ej start          
               Inger Glans               49    13 OK Torfinn                ej start          



D55  (5)                                   

    1          Ina Lindeberg             55    13 Skåneslättens OL           1:15:14 G        
    2          Eva Tykesson              53    13 Rävetofta OK               1:20:59 G        
    3          Inger Lindholm            51     7 Fjärås AIK                 1:28:07 S        
    4          Ingela Nelsén             52     7 Falkenbergs OK             1:31:24 S        
    5          Monica Martinsson         54    20 OK Tranan                  1:34:44 S        



D50  (10)                                  

    1          Ann-Christin Nero         57     1 Ronneby OK                 1:20:09 G        
    2          Christina Söderblom       60     7 Ätrans IF                  1:22:46 G        
    3          Gunilla Larsson           57    20 Bredareds IF               1:28:12 G        
    4          Maria Halvarsson          59     7 Fjärås AIK                 1:30:13 S        
    5          Kerstin Tjernlund         60     1 OK Vilse 87                1:33:03 S        
    6          Monica Johansson          60    13 Hjärnarps GH OL            1:38:01 S        
    7          Marianne Klasson          57    20 Ulricehamns OK             1:51:03 S        
    8          Anne-Marie Röllike        58     7 OK Lindena                 1:51:29 S        
    9          Liselott Sigby            56    14 IK Vista                   2:02:46          
   10          Tina Hagård               60    13 Rävetofta OK               2:04:03          



D45  (14)                                  

    1          Anna Johansson            65    14 Jönköpings OK              1:33:35 G        
    2          Sonja Haas                65    14 Nybro OK                   1:40:53 G        
    3          Marianne Hansson          61    20 Bredareds IF               1:41:09 G        
    4          Marita Philipsson         63    14 Markaryds FK               1:47:39 S        
    5          Annika Petersson          62    14 Burseryds IF               2:02:41 S        
    6          Katarina Westin           63    14 Bredaryds SOK              2:05:26 S        
    7          Britt-Marie Stensson      63    13 Helsingborgs SOK           2:05:37 S        
    8          Ulrika Johansson          63     7 OK Löftan                  2:09:56 S        
    9          Agneta Johansson          61    20 Rydboholms SK              2:11:47 S        
   10          Gunilla Persson           65    13 Malmö OK                   2:13:49 B        
   11          Tine Meyhoff Petersen     64       Herlufsholm OK             2:37:44          

               Helena Johansson          63    14 OK Gisle                    Felst.          
               Kirsten Toftered          64     7 IF Rigor                  ej start          
               Ingrid Johansson          64     7 Laholms IF OK             ej start          



D40  (6)                                   

    1          Carina Gustafsson         68    13 OK Gynge                   1:36:47 G        
    2          Catarina Bengtsson        67     7 OK Nackhe                  1:45:30 G        
    3          Marie Olsson              67    13 Örkelljunga FK             1:45:39 G        
    4          Åsa Josarp                69     7 FK Friskus Varberg         1:53:00 S        
    5          Annica Jönsson            69     7 FK Friskus Varberg         2:05:36 S        

               Sara Åberg                70    20 Hestra IF                 ej start          



D21  (5)                                   

    1          Sofia Holmgård            70    18 Kils OK                    1:49:10 G        
    2          Kristina Andersson        86    14 Jönköpings OK              2:00:35 G        
    3          Maria Thelin              74    14 Jönköpings OK              2:33:38 S        
    4          Martina Petersson         88    14 Burseryds IF               2:42:03 B        

               Linnéa Johnsson           87     7 OK Nackhe                   Felst.          



D20  (2)                                   

    1          Jannie Hagård             90    13 Rävetofta OK               1:59:30 G        
    2          Emelie Danielsson         90    14 Vimmerby OK                2:39:39 S        



D18  (10)                                  

    1          Erika Lindqvist           93     6 Sävedalens AIK             1:22:51 G        
    2          Lovisa Hansson            93    20 Bredareds IF               1:24:24 G        
    3          Stina Berg                93    13 IS Kullen                  1:24:44 G        
    4          Therese Enenge            93    20 Bredareds IF               1:28:19 G        
    5          Lina Nilsson              92    20 OK Tranan                  1:31:13 G        
    6          Jenny Olsson              93    13 Örkelljunga FK             1:39:44 S        
    7          Matilda Stensson          93    13 Helsingborgs SOK           1:49:46 S        
    8          Frida Danielsson          93    14 Vimmerby OK                1:53:08 S        
    9          Linnea Östergren          93    14 Växjö OK                   1:53:53 S        

               Sofia Johansson           93    20 Trollhättans SOK          ej start          



D16  (16)                                  

    1          Amanda Hansson            94    14 Bredaryds SOK              1:06:02          
    2          Frida Hedin               94    13 Hjärnarps GH OL            1:06:11          
    3          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                 1:13:02          
    4          Elin Classon              95    20 OK Orinto                  1:18:46          
    5          Filippa Johansson         95    14 Jönköpings OK              1:20:04          
    6          Sara Grimbeck             95     7 FK Friskus Varberg         1:22:19          
    7          Ulrika Toftered           95     7 IF Rigor                   1:22:25          
    8          Freya Almqvist-Haas       94    14 Nybro OK                   1:22:29          
    9          Martina Johansson         94    20 Bredareds IF               1:23:32          
   10          Felicia Feurstein         95    13 FK Boken                   1:23:39          
   11          Sara Nilsson              94    20 OK Tranan                  1:28:08          
   12          Elin Kjellsson            95     7 Falkenbergs OK             1:32:09          
   13          Frida Strömgård           94    20 Bredareds IF               1:34:37          
   14          Amanda Ekman              95     7 FK Friskus Varberg         1:57:39          

               Matilda Martinsson        95     7 Falkenbergs OK              Felst.          
               Elin Johansson            94     7 Fjärås AIK                ej start          



D14  (19)                                  

    1          Louice Lundgren           96    14 Värend GN OL                 43:02          
    2          Hanna Karlsson            97    20 Markbygdens OK               43:43          
    3          Kajsa Hedin               96    13 Hjärnarps GH OL              43:57          
    4          Amanda Johansson          96     1 OK Dacke                     46:39          
    5          Elin Carlsson             96    13 Tormestorps IF               46:57          
    6          Elisabeth Aronsson        97    14 Bredaryds SOK                48:04          
    7          Sara Josarp               96     7 FK Friskus Varberg           52:43          
    8          Elin Brink                97    14 Markaryds FK                 53:03          
    9          Amanda Nilsson            96    13 Skåneslättens OL             53:32          
   10          Klara Holmgård            96    18 Kils OK                      55:46          
   11          Linnea Gustafsson         97    13 OK Gynge                     55:48          
   12          Elin Lundqvist            97    14 Nybro OK                     56:22          
   13          Lina Landergren           97    20 Hestra IF                  1:01:20          
   14          Matilda Arborelius        97    13 IS Kullen                  1:03:56          
   15          Madelene Axelsson         97    13 Härlövs IF                 1:04:13          
   16          Julia Ladefoged           96     7 Falkenbergs OK             1:04:22          
   17          Helena Hagström           97     7 Falkenbergs OK             1:12:44          
   18          Emma Svärd                96     7 OK Löftan                  1:13:48          

               Emma Nilsson              97    20 OK Tranan                   Felst.          



D12  (9)                                   

    1          Sofia Grahn               98    20 Hestra IF                    29:16          
    2          Moa Hansson               98    14 Bredaryds SOK                34:20          
    3          Hanna Johannesson          1     1 Ronneby OK                   36:41          
    4          Elsa Andersson            98    14 Bredaryds SOK                40:21          
    5          Elsa Holmgård             99    18 Kils OK                      41:47          
    6          Rebecka Brorsson          98    13 Tockarps IK                  44:49          
    7          Elinor Delin              99    13 Härlövs IF                   52:01          
    8          Anna Jönsson              99    13 Tormestorps IF             2:22:45          

               Emelie Feurstein          99    13 FK Boken                  ej start          



Öppen 2  (29)                              

    1          Alisia Lundgren                 14 Värend GN OL                 40:03 B        
    2          Tim Johansson                    7 FK Friskus Varberg           43:13 B        
    3          Malin Johansson                  7 FK Friskus Varberg           43:20 B        
    4          Ing-marie Samuelsson             7 IK Trenne Ullared            43:59 B        
    5          Maria Dehlin                    13 Härlövs IF                   45:54 B        
    6          Lizkulla Pettersson             20 Markbygdens OK               46:47 B        
    7          Barbro Bengtsson                 7 Oskarströms OK               47:05 B        
    8          Nils Johanesson                 13 Helsingborgs SOK             47:06 B        
    9          Elinor Ohman                    20 Bredareds IF                 47:28 B        
   10          Monica Bråhn                    14 Jönköpings OK                48:20 B        
   11          Karl Hjellström                 14 Gränna-Bygdens OK            50:08 B        
   12          Philip Hjellström         66    14 Gränna-Bygdens OK            50:12 B        
   13          Astrid Johannesson              13 Helsingborgs SOK             52:00 B        
   14          Margareta Schölin               13 Tockarps IK                  52:14 B        
   15          Helena Berg                     13 IS Kullen                    53:51 B        
   16          Camilla Zinn Albinsson          13 Tormestorps IF               54:51          
   17          Christina Malmqvist              7 Falkenbergs OK               55:42          
   18          Pia Andersson                    7 Falkenbergs OK               56:21          
   19          Emma Ling                  2    14 Jönköpings OK              1:02:47          
   20          Erik Ling                  3    14 Jönköpings OK              1:02:53          
   21          Ayan Ling                 75    14 Jönköpings OK              1:02:58          
   22          Ylva Karlsson                    7 Oskarströms OK             1:04:31          
   23          Karina Wiström                   6 Sävedalens AIK             1:05:05          
   24          Simon Svensson                   7 Laholms IF OK              1:09:14          
   25          Helen Gunnarsson          87     7 Simlångsdalens IF          1:27:58          
   26          Mirian Norén                     6 IK Uven                    1:32:38          
   27          Karin Malmgren            48    13 Hjärnarps GH OL            1:37:52          

               Ann Kärbran                     20 Hestra IF                   Felst.          
               Sören Gudme                        OK 73                     ej start          



Öppen 6  (28)                              

    1          Jan Skarner                      3 Leksands OK                  44:53 B        
    2          Håkan Eriksson                  13 Hästveda OK                  50:42 B        
    3          Arne Bogren                     14 OK Vivill                    55:21 B        
    4          Anne Johansson                   1 OK Dacke                     58:50 B        
    5          Roger Nilsson                    7 Laholms IF OK                59:22          
    6          Filip Svensson                   7 Laholms IF OK              1:00:46          
    7          Magnus Nykvist                  14 Jönköpings OK              1:00:53          
    8          Anders Gustavsson                7 FK Friskus Varberg         1:01:07          
    9          Lucie Weissova            89    13 FK Göingarna               1:02:00          
   10          Mats Gunnarsson           59     7 Simlångsdalens IF          1:05:11          
   11          Bengt Jönsson                    7 Halmstad OK                1:07:38          
   12          Hasse Adolfsson                 14 OK Gisle                   1:12:00          
   13          Lotta Sjöberg             73    13 Helsingborgs SOK           1:12:18          
   14          Maria Ingemarsson                  klubb                      1:13:28          
   15          Pia Adolfsson                   14 OK Gisle                   1:15:27          
   16          Lena Runesson                   14 OK Vivill                  1:17:10          
   17          Åsa Hedin                       13 Hjärnarps GH OL            1:24:57          
   18          BG Johansson                    13 Örkelljunga FK             1:27:47          
   19          Åsa Kull-Persson                13 Tormestorps IF             1:29:07          
   20          Bengt Hansson                    7 OK Löftan                  1:29:54          
   21          Lennart Magnusson                7 Laholms IF OK              1:33:12          
   22          Linnea Ekman                     7 FK Friskus Varberg         1:35:19          
   23          Toivo Voudinmäkl                20 Mullsjö SOK                1:38:48          
   24          Karl-Erik Andersson              7 Oskarströms OK             1:51:32          
   25          Bertil Ahlberg            41    13 OK Gynge                   2:00:56          
   26          Åke Ekberg                      20 Markbygdens OK             2:05:04          
   27          Barbro Cassing            45     1 Ronneby OK                 2:10:35          

               Britt-Marie Ekberg              20 OK Orinto                   Felst.          



Öppen 9  (9)                               

    1          Jan Lager                        7 Halmstad OK                  53:28 B        
    2          Mattias Lundin                   7 Halmstad OK                  54:48 B        
    3          Christian Lundin                   klubb                        57:55 B        
    4          Jimmy Hägg                       7 FK Friskus Varberg         1:08:55 B        
    5          Per Gerdle                63     7 Halmstad OK                1:09:13 B        
    6          Sebastian Hasselblom             7 FK Friskus Varberg         1:12:00          
    7          Stig Johansson                  14 Bredaryds SOK              1:18:58          
    8          Roger Bergvik                   14 Växjö OK                   1:29:48          
    9          Pernilla Rosberg                14 OK Gisle                   1:38:51          



D20 Halland  (                             

    1          Elin Månsson              92     7 OK Löftan                  1:21:13 G        
    2          Kristin Schyberg          92     7 Fjärås AIK                 1:28:21 G        
    3          Sofie Söderblom           91     7 Falkenbergs OK             1:31:48 S        
    4          Linn Söderström           92     7 Oskarströms OK             2:05:41          



H20 Halland  (                             

    1          Erik Gustafsson           90     7 OK Nackhe                  1:49:21 G        
    2          Mikael Andersson          91     7 IF Rigor                   1:52:37 G        
    3          Adam Georgsson            92     7 OK Nackhe                  2:01:59 S        
    4          Joel Johnsson             93     7 OK Nackhe                  2:07:26 S        
    5          Johan Hagström            92     7 Falkenbergs OK             2:12:22 S        

               Mats Halvarsson           92     7 Fjärås AIK                ej start          
               Per Skyggeson             92     7 OK Nackhe                 ej start          



Turist 1  (21)                             

    1          Henrik Bengtsson          78     7 Falkenbergs OK             1:19:35          
    2          Ulf Tyrén                       14 Anderstorps OK             1:22:39          
    3          Ulf Johansson             70    14 OK Gisle                   1:23:11          
    4          Jonas Pettersson          79    14 Lessebo OK                 1:25:20          
    5          Claes Setthagen           72    20 OK Tranan                  1:25:26          
    6          Andreas Blomqvist         75    13 FK Boken                   1:25:36          
    7          Tobias Edström            92    14 OK Gisle                   1:33:34          
    8          Anders Claesson           64    14 Burseryds IF               1:34:10          
    9          Per Johansson             66    14 OK Reftele                 1:34:53          
   10          Veronica Adolfsson        71    14 Anderstorps OK             1:35:09          
   11          Ingemar Blom              67     6 IK Uven                    1:41:45          
   12          Leif Hagman               63     6 IK Uven                    1:42:04          
   13          Oskar Nilsson             88    14 OK Stigen                  1:44:08          
   14          Fredrik Svensson          85    13 OK Torfinn                 1:50:46          
   15          Peder Nilsson             65    13 OK Torfinn                 1:56:13          
   16          Emma Sigvardsson          79     7 FK Friskus Varberg         2:03:23          
   17          Stefan Edvardsson         64    13 OK Torfinn                 2:03:34          
   18          Magnus Wändel             63    13 Lunds OK                   2:16:17          

               Kristofer Holmberg        63    20 OK Tranan                 ej start          
               Ulrik Karlsson            75    14 Växjö OK                  ej start          
               Leif Lindau               57    13 OK Torfinn                ej start          



Turist 2  (43)                             

    1          Jenny Johansson           76    14 OK Gisle                     52:36          
    2          Mikael Svärd              67     7 OK Löftan                    53:14          
    3          Viktor Westin             92    14 Bredaryds SOK                54:21          
    4          Lena Melvinsdotter        76     7 IF Rigor                     57:17          
    5          Anders Sjöberg            65    14 OK Reftele                   57:49          
    6          Lina Sandström            60    14 OK Stigen                    58:04          
    7          Svend-Erik Jepsen         61       Sölleröd OK                  59:11          
    8          Christer Nord             65     7 Oskarströms OK               59:18          
    9          Simon Svärd               92     7 OK Löftan                  1:01:38          
   10          Elin Carlsson             87    15 IFK Lidingös Skid o OK     1:02:51          
   11          Kurt Johansson            49    14 OK Gisle                   1:02:57          
   12          Sven-Arne Bengtsson       61     7 OK Nackhe                  1:03:01          
   13          Gunilla Martinsson        63     7 Falkenbergs OK             1:03:26          
   14          Lennart Nylander          49     7 OK Lindena                 1:03:43          
   15          Hans Johansson            69    14 OK Reftele                 1:03:47          
   16          Linda Karlsson            78    14 Lessebo OK                 1:07:49          
   17          Ebbe Malm                 46    14 Markaryds FK               1:08:39          
   18          Ann-Sofie Brink           68    14 Markaryds FK               1:08:40          
   19          Fredrik Böregård          75     7 OK Gläntan                 1:08:51          
   20          Göran Gustafsson          60     7 OK Nackhe                  1:10:40          
   21          Susanne Johannesson       67     1 Ronneby OK                 1:10:49          
   22          Peter Nilsson             87     7 Simlångsdalens IF          1:11:20          
   23          Annika Svärd              67     7 OK Löftan                  1:11:37          
   24          Åsa Carlström             71    14 IK Hakarpspojkarna         1:11:56          
   25          Bengt Gard                44     7 Oskarströms OK             1:13:16          
   26          Per-Martin Johansson      59     7 IF Rigor                   1:15:10          
   27          Julia Svärd               94     7 OK Löftan                  1:15:44          
   28          Christer Svensson         62     1 Ronneby OK                 1:16:38          
   29          Arne Persson              51    13 OK Gynge                   1:16:52          
   30          Lennart Stensson          60    13 Helsingborgs SOK           1:26:12          
   31          Annika Bengtsson          79    13 Rävetofta OK               1:27:05          
   32          Sven-Åke Andertoft        39    14 Markaryds FK               1:36:01          
   33          Johnny Malmgren           43    13 Hjärnarps GH OL            1:44:07          
   34          Karin Helmius             61    14 OK Reftele                 2:19:11          

               Olof Nord                 92     7 Oskarströms OK              Felst.          
               Christer Nelsén           47     7 Falkenbergs OK              Felst.          
               Susann Berntsson          64    14 OK Reftele                ej start          
               Linda Ljungdahl           54    13 Hjärnarps GH OL           ej start          
               Kent Hansson              63     7 Oskarströms OK            ej start          
               Stig Nilsson              58     7 Oskarströms OK            ej start          
               Anders Settergren         52     7 Oskarströms OK            ej start          
               Torbjörn Toreson          44     7 OK Löftan                 ej start          
               Jerker Nilsson            68    14 OK Älme                   ej start