2-milen 2008on 1980-01-02 00:10
Resultat  Distrikt Hallandskapad av OE2002 för Hyltes 2-mila © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H80  (8)                                   

    1          Stig-Allan  Jönsson       28     7 Halmstad Garnisons IF      1:16:48 G        
 



H75  (13)                                  

    1          Helmer  Ekberg            29     7 Ätrans IF                  1:22:29 S        


               Lasse  Olsson             32     7 IK Trenne Ullared           Felst.                
               Arvid  Johansson          31     7 OK Nackhe                   Felst.          
               Gunnar Andersson          32     7 IK Trenne Ullared           Felst.          


H70  (32)                                  

    1          Göran  Olofsson           37     7 Fjärås AIK                 1:22:24 S        
    2          Ragnar Gudmundsson        38     7 IF Rigor                   1:25:35 S         
    3          Stig  Johansson           35     7 Halmstads OK               1:35:12 S        
    4          Harry  Söderberg          34     7 FK Friskus Varberg         1:36:45 S        

               Kåre  Tengnér             38     7 FK Friskus Varberg          Felst.          



H65  (37)                                  

  
    1          Erik  Jakobsson           41     7 OK Nackhe                  1:42:46 S        
    2          Roland  Lagesson          41     7 OK Löftan                  1:43:06 S        
    3          Lars Moberg               41     7 OK Lindena                 2:10:19          



H60  (34)                                  

    1          Ove  Thorsson             48     7 IK Trenne Ullared          1:23:18 G        
    2          Sören  Andersson          44     7 IK Dran                    1:32:05 S        
    3          Christer  Samuelsson      47     7 OK Löftan                  1:52:57 S        
    4          Kjell  Jeppson            47     7 IF Rigor                   1:59:00 B        

               Sune  Andersson           47     7 Halmstads OK                Felst.          
               Bertil  Svensson          47     7 IK Trenne Ullared           Felst.          



H55  (37)                                  

    1          Håkan  Winnberg           49     7 IK Trenne Ullared          1:22:27 G        
    2          Anders  Bengtsson         50     7 Falkenbergs OK             1:31:38 G        
    3          Agne Karlsson             53     7 Simlångsdalens IF          1:51:57 S        
    4          Lennart  Nylander         49     7 Falkenbergs OK             2:08:49          

               Karl-Uno  Andersson       49     7 Falkenbergs OK              Felst.          
               Björn-Olof  Waldemarsso   53     7 OK Nackhe                 ej start          
 



H50  (26)                                  

    1          Tomas  Georgsson          55     7 OK Nackhe                  1:29:27 G        
    2          Torbjörn  Halvarsson      57     7 Fjärås AIK                 1:35:47 G       
    3          Mats  Runesson            58     7 OK Lindena                 2:12:36 B        
    4          Bernt  Andersson          55     7 IF Rigor                   2:14:31         



H45  (30)                                  

    1          Kjell-Ove  Arvidsson      60     7 Falkenbergs OK             1:43:00 G        
    2          Robert  Bengtsson         63     7 OK Nackhe                  2:01:54 S        
    3          Stefan  Pettersson        63     7 Fjärås AIK                 2:05:04 S        




H40  (18)                                  

    1          Bengt  Johansson          66     7 FK Friskus Varberg         1:55:56 S        
    2          Peter  Badenfelt          66     7 Falkenbergs OK             2:13:23          
    3          Mikael  Martinsson        66     7 Falkenbergs OK             2:17:53          



H35Lång  (13)                              

    1          Thomas  Josarp            70     7 FK Friskus Varberg         2:14:47 G        
    2          Sven Åke Bengtsson        72     7 Falkenbergs OK             2:52:57 S        
    3          John-Patrik Treptow       71     7 OK Löftan                  3:15:17 B        
    4          Robert  Sundström         71     7 FK Friskus Varberg         3:38:05          



H21Lång  (15)                              

    1          Mikael  Lundqvist         73     7 Falkenbergs OK             3:12:07          

               Mats  Gustafsson          74     7 FK Friskus Varberg          Felst.          
               Mattias  Carlsson         75     7 IK Trenne Ullared         ej start          



H18Lång  (25)                              

     1         Mikael  Andersson         91     7 IF Rigor                   1:43:03 S        
     2         Erik  Gustafsson          90     7 OK Nackhe                  1:45:01 S        
     3         Per  Skyggeson            92     7 OK Nackhe                  1:51:25 S        
     4         Adam  Georgsson           92     7 OK Nackhe                  2:06:52 B        




D70  (3)                                   

    1          Inga-Lisa  Johansson      33     7 Fjärås AIK                 1:33:45 G        
    2          Gunni  Ekberg             38     7 Ätrans IF                  1:36:14 G        

               Inez  Johansson           34     7 OK Nackhe                   Felst.          



D65  (8)                                   

    1          Rose-Marie  Johansson     43     7 FK Friskus Varberg         1:26:45 S        
    2          Elisabeth  Ramhult        43     7 FK Friskus Varberg         1:41:53 B        
 


D60  (17)                                  

    1          Carola  Andersson         44     7 OK Löftan                  1:22:42 S        

               Maja-Lisa  Hansson        46     7 OK Lindena                ej start          



D55  (12)                                  

    1          Ingela  Nelsén            52     7 Falkenbergs OK             1:14:57 G        
    2          Inger Lindholm            51     7 Fjärås AIK                 1:15:55 G        
    3          Britt-Marie  Magnusson    49     7 Laholms IF OK              1:21:21 G        
    4          Irene  Andersson          49     7 Ätrans IF                  1:29:23 S        
  


D50  (16)                                  

    1          Monica  Wass              55     7 Falkenbergs OK             1:46:31 S        
    2          Ann-Britt  Winnberg       54     7 IK Trenne Ullared          2:16:35          

               Anne-Marie  Röllike       58     7 OK Lindena                  Felst.          


D45  (12)                                  

    1          Maria  Halvarsson         59     7 Fjärås AIK                 1:45:13 S        
    2          Christina  Söderblom      60     7 Ätrans IF                  1:46:26 S        
  
               Linnea  Carling Elofsso   60     7 Fjärås AIK                ej start          



D40  (7)                                   

    1          Ingrid  Johansson         64     7 Laholms IF OK              1:38:15 S        
    2          Jeanette  Larsson         68     7 FK Friskus Varberg         1:44:11 S        
 


D21Lång  (14)                              

    1          Ingela  Alvmyren          72     7 Halmstads OK               1:48:06 G        
    2          Helena Andersson          78     7 FK Friskus Varberg         1:53:16 S        
 




D18Lång  (23)                              

   
    1          Sara  Skyggeson           91     7 OK Nackhe                  1:25:37 G        
    2          Malin  Settergren         90     7 Oskarströms OK             1:32:44 S        
    3          Johanna  Börjesson        90     7 FK Friskus Varberg         2:09:19