Ungdomsserien etap 2 2010, Klassresultatlista

2010-05-16


D10 2420 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ylva NilssonÄtrans IF26:250:00
2Lovisa LagerHalmstad OK30:484:23

D12 2760 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Amanda CarlssonIK Trenne30:280:00
2Felicia CarlssonIK Trenne39:389:10
3Moa M-HenningssonIK Trenne42:1111:43
4Tove LindOK Lindéna42:4812:20
Ebba BengtssonOK LindénaEj godk.

D14 3620 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnea KjellssonFalkenbergs OK50:110:00
2Julia LadefogedFalkenbergs OK51:461:35
3Martina WessmanHalmstad OK55:465:35

H10 2420 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Simon SvenssonLaholms IF25:300:00
2Viktor CarlssonIK Trenne28:262:56
3Filip BengtssonOK Lindéna29:003:30
4Filip StrandmarkHalmstad OK33:027:32
5Oscar KjellssonFalkenbergs OK37:2511:55
6Noel AgmarkenHalmstad OK41:2115:51

H12 2760 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Samuel HanssonFalkenbergs OK36:070:00
2Alexander WessmanHalmstad OK36:230:16
3Linus BlockgrenFalkenbergs OK48:5612:49

H14 4160 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Loke AgmarkenHalmstad OK48:570:00
2Simon WikströmHalmstad OK50:491:52
3Zakarias HanssonFalkenbergs OK56:207:23
4Christoffer PerssonHylte OK61:2312:26
Leo WikströmHalmstad OKEj godk.
Jonas ErikssonHylte OKEj godk.

INSK 1850 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Atle NilssonÄtrans IFGodkänd
Elias Norén AnderssonOK LindénaGodkänd
Emma SvenssonÄtrans IFGodkänd
Fanny HanssonFalkenbergs OKGodkänd
Oscar CarlssonIK TrenneGodkänd
Wilma FolkesonOK LindénaGodkänd

U1 1840 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Felix AbrahamssonHylte OK17:270:00
2Anton SvenssonÄtrans IF18:010:34
3Viktor NybergOskarströms OK19:582:31
4Rasmus SvenssonHylte OK20:433:16
5Oskar GranOK Lindéna23:055:38
6Cornelia SvenssonHylte OK24:487:21

U2 2410 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karl WennerholmOK Lindéna25:150:00
2Elin CarlssonIK Trenne25:560:41
3Jonathan LindOK Lindéna36:3911:24
4Måns M-HenningssonIK Trenne49:2324:08
5Tilda M-HenningssonIK Trenne50:4625:31
6Arvid ErlandssonÄtrans IF66:4941:34

U3 2860 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mathias WennerholmOK Lindéna41:310:00
2Simon EbbeståhlHalmstad OK41:380:07
3Edvin ErlandssonÄtrans IF45:374:06
4Amanda NesserHalmstad OK48:537:22

Ö3 2760 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sabina MårtenssonIK Trenne27:340:00
2Sara SöderblomÄtrans IF28:381:04
3Pernilla LindOK Lindéna54:4027:06
4Mikael PerssonHylte OK58:5731:23
5Britta KjellssonFalkenbergs OK60:4933:15

Ö5 4370 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan LagerHalmstad OK29:540:00
2Mårten WikströmHalmstad OK34:314:37
3Håkan HanssonFalkenbergs OK37:167:22
4Peter KjellssonFalkenbergs OK40:0010:06
5Stefan AgmarkenHalmstad OK43:5714:03
6Roger NilssonLaholms IF48:0318:09
7Mikael BlockgrenFalkenbergs OK48:4518:51
8Pontus BlockgrenFalkenbergs OK48:4618:52
9Elin KjellssonFalkenbergs OK55:0925:15


Skapad 2010-05-16 18:00:28 med OLA version 4.1.6