2-milen 2008on 1980-01-02 00:10
Resultat Distrikt Skåneskapad av OE2002 för Hyltes 2-mila © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H80  (8)                                          
    1          Åke  Dahlström            28    13 FK Snapphanarna            1:27:33 S        
    2          Rune  Isaksson            25    13 Helsingborgs SOK           1:32:14 S            
    3          Hans  Lindin              25    13 Malmö OK                   1:50:03 B        
      

               Curth  Svensson           27    13 Skåneslättens OL            Felst.          



H70  (32)                                  

    1          Arne  Gustafsson          38    13 Malmö OK                   1:14:55 G        
    2          Leif  Claesson            33    13 Tormestorps IF             1:26:06 S        
    3          Jan-Eric  Nelking         35    13 FK Åsen                    1:38:10 B        
    4          Bror Elofsson             38    13 Frosta OK                  1:41:22 B        
    5          Ingemar  Turesson         37    13 Malmö OK                   1:54:15          
 


H65  (37)                                  


    1          Ingemar  Svensson         39    13 Lunds OK                   1:24:14 G        
    2          Inge  Persson             43    13 FK Boken                   1:24:38 G        
    3          Lars  Lindén              42    13 OK Gynge                   1:44:18 S        
    4          Hubert  Hugosson          40    13 OK Gynge                   1:50:38 S        
    5          Inge  Nilsson             39    13 Tockarps IK                1:54:42 S        
    6          Allan  Sunnergren         40    13 Hjärnarps GH OL            2:09:07          
    7          Paul  Schannong           39    13 Malmö OK                   2:09:11          

               Roland  Offrell           42    13 Frosta OK                 ej start          


H60  (34)                                  

    1          Leif  Sandgren            47    13 Frosta OK                  1:21:07 G        
    2          Bill  Schölin             48    13 Tockarps IK                1:21:55 G        
    3          Göran  Bengtsson          44    13 Tockarps IK                1:35:48 S        
    4          Per-Olof  Fernberg        45    13 IS Skanne                  1:37:44 S        
    5          Håkan  Nilsson            47    13 Malmö OK                   1:42:05 S        
    6          Mats Håkansson            48    13 Malmö OK                   1:55:35 B              
    7          Lars  Persson             48    13 OK Kompassen               1:56:23 B        
    8          Nils-Erik  Bondesson      48    13 Frosta OK                  2:14:36          
    9          Bengt  Ståhl              47    13 Hjärnarps GH OL            2:17:03          

  
               Göran  Larsson            48    13 OK Kompassen                Felst.          
               Gert  Olsson              48    13 Skåneslättens OL            Felst.          

H55  (37)                                  


    1          Ken  Ragnarsson           53    13 OK Kompassen               1:23:01 G        
    2          Per-Arne  Evaldsson       53    13 OK Gynge                   1:31:55 G        
    3          Anders  Wallner           53    13 Lunds OK                   1:35:04 S        
    4          Christer  Ljungdahl       51    13 Hjärnarps GH OL            1:52:17 S        
  
               Lars  Johansson           51    13 Malmö OK                    Felst.          
 


H50  (26)                                  

 
    1          Per  Edvardsson           57    13 OK Torfinn                 1:36:57 G        
    2          Thomas  Nilsson           55    13 FK Göingarna               1:47:05 S        
    3          Stellan  Martinsson       55    13 OK Tyringe                 1:50:05 S        
    4          Arne  Andersson           54    13 OK Torfinn                 1:51:34 S        
    5          Sten  Segerslätt          57    13 Skåneslättens OL           1:52:55 S        
    6          Yngve  Ernstsson          54    13 FK Göingarna               1:59:27 S        
    7          Rolf  Nilsson             55    13 Frosta OK                  2:36:39          

               Anders  Freij             55    13 Lunds OK                    Felst.          
               Bengt  Larsson            56    13 FK Göingarna              ej start          
   


H45  (30)                                  


    1          Peter  Hedberg            62    13 Lunds OK                   1:45:09 S        
    2          Bengt-Åke  Berndtsson     62    13 Skåneslättens OL           1:58:53 S        
    3          Peter  Larsson            62    13 FK Boken                   2:00:37 S        
    4          Hans  Hedin               63    13 Hjärnarps GH OL            2:07:22 S        
    5          Anders  Westerlund        59    13 FK Boken                   3:15:19          




H40  (18)                                  

    1          Magnus  Larsson           67    13 FK Göingarna               1:38:14 S        
    2          Per-Olof  Andersson       65    13 OK Tyringe                 1:54:07 S        
    3          Magnus  Larsen            68    13 FK Boken                   1:56:14 S        

               Per-Åke  Nilsson          65    13 FK Göingarna                Felst.          
               Stefan  Pålsson           64    13 Tockarps IK                 Felst.         


H35Lång  (13)                              

    1          Erik  Bengtsson           72    13 FK Åsen                    2:22:01 G        
    2          Bo-Arne  Olsson           71    13 Eslövs FK                  2:53:14 S        

               Thomas  Nilsson           71    13 Eslövs FK                   Felst.          



H21Lång  (15)                              

    1          Rasmus  Grönlund          78    13 Lunds OK                   2:49:10 S        
    2          Andreas  Eriksson         79    13 Lunds OK                   2:51:58 S        
 


H18Lång  (25)                              

    1          Richard  Sjöholm          90    13 Pan-Kristianstad           1:29:13 G        
    2          Niklas  Olofsson          90    13 Helsingborgs SOK           1:31:59 G       
    3          Martin  Lindeberg         90    13 Skåneslättens OL           1:34:46 G        
    4          Robert  Wetterlöf         91    13 OK Tyringe                 1:54:26 S        
    5          Martin  Bengtsson         92    13 IS Kullen                  2:04:17 S        
    6          David  Arborelius         93    13 IS Kullen                  2:04:17 S        
    7          Lucas  Wändel             93    13 Lunds OK                   2:19:06          

               Jesper  Ståhl             91    13 IS Kullen                   Felst.          
               Karl  Dannbring           93    13 Skåneslättens OL            Felst.          
 



D60  (17)                                  

    1          Maj-Britt  Byström        48    13 Rävetofta OK               1:09:38 G        
    2          Britt  Forsell Pirozzi    45    13 Lunds OK                   1:11:28 G        
    3          Torill  Svendsen          44    13 Lunds OK                   1:14:57 S        
    4          Siw  Nilsson              45    13 OK Kompassen               1:36:22 B        


D55  (12)                                  

    1          Eva  Tykesson             53    13 Rävetofta OK               1:14:12 G        
    2          Åsa  Ståhl                50    13 Hjärnarps GH OL            1:37:43 S        
    3          Karin  Larsson            50    13 OK Kompassen               1:49:00 B        

 
D50  (16)                                  

    1          Ingela  Ekelöv            58    13 Skåneslättens OL           1:23:01 G        
    2          Lotta  Linsefors          56    13 Lunds OK                   1:23:22 G        
    3          Christina  Olsson         58    13 Skåneslättens OL           1:35:35 S        
    4          Lisbeth  Dahl             56    13 Helsingborgs SOK           1:43:48 S        

               Ingrid  Svantesdotter-L   56    13 FK Göingarna              ej start          



D45  (12)                                  

    1          Ingela  Andersson         63    13 Lunds OK                   1:35:25 G        
    2          Christina  Segerslätt     59    13 Skåneslättens OL           2:03:50 S        
    3          Wiveka  Ernstsson         61    13 FK Göingarna               2:15:38 B        
 

D40  (7)                                   

    1          Karin  Johansson          67    13 FK Göingarna               2:02:06 S        



D21Lång  (14)                              

    1          Lotta  Lewis-Jonsson      82    13 Helsingborgs SOK           1:52:59 S        
    2          Marie  Fransson           77    13 Lunds OK                   2:16:56 S        
    3          Carolina  Nilsson         80    13 OK Kompassen               2:28:05 B        

               Sara  Snogerup Linse      62    13 Lunds OK                  ej start          



D20Lång  (2)                               

    1          Matilda  Johansson        89    13 Lunds OK                   2:13:46 G        



D18Lång  (23)                              

    1          Emelie  Olsson            90    13 Örkelljunga FK             1:24:38 G        
    2          Sofie  Hansen             91    13 Skåneslättens OL           1:24:56 G        
    3          Sanna  Linsefors          91    13 Lunds OK                   1:26:02 G        
    4          Viktoria  Ernstsson       91    13 FK Göingarna               1:30:29 S        
    5          Jannie  Hagård            90    13 Rävetofta OK               1:34:35 S        
    6          Anna  Sjöström            91    13 Lunds OK                   1:48:14 S        
    7          Frida  Hildingsson        90    13 Lunds OK                   2:06:56