2-milen 2008on 1980-01-02 00:10
Resultat Distrikt Västergötlandskapad av OE2002 för Hyltes 2-mila © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 




H75  (13)                                  

    1          Bertil  Johansson         31    20 Markbygdens OK             1:12:15 G        
    2          Lars Gunnar  Enström      29    20 OK Tranan                  1:40:07 S        

               Sven-Johan  Persson       31    20 IK Gandvik                ej start          


H70  (32)                                  

    1          Håkan Skogum              37    20 Markbygdens OK             1:11:13 G        
    2          Kurt  Rydin               38    20 OK Tranan                  1:22:57 S        
    3          Ingemar  Holmberg         37    20 IF Hagen                   1:23:31 S        
    4          Sten  Johansson           34    20 OK Kullingshof             1:28:14 S        
    5          Göran  Malmberg           35    20 IK Gandvik                 1:31:27 S        
    6          Alvar  Andersson          38    20 Tibro AIK SOK              1:36:50 S        
    7          Bengt  Hallén             36    20 Trollhättans SOK           1:49:22          
    8          Åke  Ekberg               34    20 Markbygdens OK             2:32:58          

               Totte  Holm               35    20 Markbygdens OK              Felst.          
               Lennart  Nyman            38    20 Hestra IF                 ej start          



H65  (37)                                  

    1          Göte  Johansson D-P       43    20 OK Tranan                  1:31:10 S        
    2          Henrik  Bergman           42    20 OK Tranan                  1:31:38 S        
    3          Rune  Arvidsson           40    20 Markbygdens OK             1:35:27 S        
    4          Göran  Pettersson         42    20 OK Tranan                  1:40:52 S        
    5          Kjell  Karlsson           42    20 Svenljunga OK              1:49:42 S        
               Bo  Lundqvist             42    20 Svenljunga OK               Felst.          

H60  (34)                                  

    1          Ingvar  Bergman           47    20 OK Tranan                  1:21:36 G        
    2          Leif  Rylander            48    20 Markbygdens OK             1:37:08 S        
    3          Dag  Lorén                44    20 OK Frisene                 1:37:38 S        
    4          Torbjörn Wikström         47    20 OK Orinto                  1:42:55 S        
    5          Bengt  Mattsson           46    20 OK Orinto                  1:55:39 B        
               Lars  Tuvesson            44    20 Ulricehamns OK              Felst.         
               Tommy  Pedersen           46    20 OK Orinto                 ej start          



H55  (37)                                  


    1          Bo  Herdersson            51    20 Markbygdens OK             1:24:23 G        
    2          Björn  Pettersson         53    20 Ulricehamns OK             1:28:12 G        
    3          Kjell  Martinsson         49    20 OK Tranan                  1:34:46 S        
    4          Kent Jogeland             49    20 IK Ymer                    1:35:28 S        
    5          Lennart  Widerström       53    20 IK Ymer                    1:48:12 S        

               Hans  Ekberg              53    20 Trollhättans SOK            Felst.          
               Sören  Karlsson           53    20 Mullsjö SOK               ej start          
               Per-Ola  Johnsson         52    20 OK Kullingshof            ej start          



H50  (26)                                  

    1          Ulf  Palmér               56    20 Ulricehamns OK             1:28:10 G        
    2          Lennart  Karlsson         57    20 Markbygdens OK             1:28:27 G        
    3          Per-Olof  Larsson         55    20 Hestra IF                  1:40:31 S        
    4          Per-Anders  Enenge        55    20 Bredareds IF               1:55:55 S        
    5          Bengt  Klasson            58    20 Ulricehamns OK             2:03:01 S        
               Tomas  Karlsson           56    20 OK Skogshjortarna         ej start          
               Johan  Carlsson           55    20 Trollhättans SOK          ej start          



H45  (30)                                  

    1          Bertil  Åkesson           63    20 Markbygdens OK             1:32:50 G        
    2          Krister  Karlsson         61    20 Istrums SK                 2:18:06 B        
    3          Börje  Öberg              63    20 OK Skogshjortarna          2:24:38          


               Kurt  Andersson           62    20 OK Kullingshof              Felst.          
               Lasse  Karlsson           63    20 Gudhems IF                ej start          
               Magnus  Joelsson          61    20 SOK 68                    ej start          



H40  (18)                                  


               Niclas  Ek                64    20 Markbygdens OK            ej start          



H35Lång  (13)                              

    1          Jan-Ove  Wiking           69    20 Istrums SK                 2:27:32 G        


H21Lång  (15)                              

    1          Erik Öhlund               80    20 Ulricehamns OK             2:05:56 G        
    2          Anders  Påhlman           76    20 Istrums SK                 2:37:50 S        


H20Lång  (2)                               
     
               Alexander  Westberg       89    20 OK Tranan                 ej start          



H18Lång  (25)                              

    1          Erik  Johansson           90    20 OK Tranan                  1:30:59 G        
    2          Simon  Andersson          90    20 OK Kullingshof             1:31:16 G        
    3          Erik  Nero                90    20 Mullsjö SOK                1:45:12 S        
    4          Erik  Classon             93    20 OK Orinto                  1:47:46 S        





D65  (8)                                   

               Mariann  Kjellberg        41    20 Bredareds IF              ej start          



D60  (17)                                  

    1          Kaarina  Voudinmäki       44    20 Mullsjö SOK                1:22:23 S        
    2          Birgitta  Johansson       45    20 OK Tranan                  1:34:54 B        
 



D55  (12)                                  

    1          Ingrid Öhlund             50    20 Ulricehamns OK             1:24:48 S        

               Ann-Marie  Holmström      49    20 IK Gandvik                ej start          
      

D50  (16)                                  

    1          Monica  Martinsson        54    20 OK Tranan                  1:45:52 S        
    2          Marianne  Klasson         57    20 Ulricehamns OK             1:46:53 S        
    3          Katarina  Östling         57    20 OK Skogshjortarna          1:49:16 S        
               Jane  Johansson           57    20 Gudhems IF                ej start          



D45  (12)                                  

    1          Britt-Marie  Johanson     58    20 OK Skogsstjärnan           1:33:43 G        



D21Lång  (14)                              

    1          Anna  Hellner             78    20 Istrums SK                 2:00:08 S        



D18Lång  (23)                              

   12          Moa  Johanson             91    20 OK Skogsstjärnan           1:33:13 S        
   14          Lina  Nilsson             92    20 OK Tranan                  1:35:49 S